NOVÝ WEB

naše škola má nové webové stránky.

Vážení rodiče,

vyhlašujeme z organizačních důvodů ředitelské volno na 30.6.2023. V celé budově školy bude probíhat výměna osvětlení spojená s částečnou rekonstrukcí elektroinstalace.
Školní družina bude v provozu celý den.

Děkujeme za pochopení.

"Výsledek přijímacího řízení do prvních tříd"

Výsledek přijímacího řízení do prvních tříd najdete zde a tady.

Pohovory

Vážení rodiče,

v úterý 6.6.2023 se budou konat pohovory. 1. stupeň od 16:30h a 2. stupeň od 17:00h.

Čas konzultace si můžete zadat zde

Vážení rodiče,

Chranime_deti.jpgač se dnes objevují i nové látky, které přichází do našich podmínek a průběžně je třeba na ně reagovat (kratom apod.), patří stále alkohol a tabákové výrobky k nejrozšířenějším látkám užívaným v této věkové skupině. Důvodem je také poměrně velká tolerance ve společnosti, proto je kampaň „Nám to není jedno“ zaměřena především na nás dospělé, abychom se my sami zamysleli nad tím, jak můžeme přispět k tomu, abychom v budoucnu již neobsazovali přední příčky v užívání těchto látek mezi státy Evropy.

Vážení rodiče,

dne 25. 5. v 16:00 hod se v budově školy v rámci Rodičovského klubu uskuteční beseda na téma „Když učení nejde“ se zástupci Pedagogicko-psychologické poradny v Opavě. Dozvíte se, jaké jsou hlavní činnosti PPP, v čem může Vašemu dítěti pomoci, jaké jsou nejčastější specifické výukové obtíže, jejich projevy a možnosti řešení. Dále zjistíte, jak se do PPP objednat, jak probíhá vyšetření dítěte a co je výstupem tohoto vyšetření.

V případě zájmu, prosím, potvrďte Vaši účast na email: eva.simeckova@zsvrchni.cz

Zapůjčení počítače

Vážení rodiče,

naše škola nabízí možnost bezplatného zapůjčení počítače do vašich domovů. Operační systém je Linux (popř. si můžete zakoupit a nainstalovat Windows). V případě zájmu kontaktujte paní Seidlovou - tel.: 602 388 162.

Informace o zápisu

Vážení rodiče,

v příloze zasíláme informaci o přerušení správního řízení o přijetí Vašich dětí do 1. ročníku. Zde.

V současné době evidujeme převis uchazečů o přijetí do 1. ročníku naší školy.
V tomto počtu jsou zahrnuty i dětí, které čekají na potvrzení odkladu z pedagogicko- psychologické poradny. Předpokládáme, že do konce měsíce května budou všechny žádosti vyřízeny.

Pokud i poté bude přetrvávat převis uchazečů o přijetí do 1. ročníku, bude výběr budoucích žáků probíhat losováním za účasti notáře.

Před možným losováním se navíc budeme řídit doporučením, které přikládáme v příloze.
Zde

Sledujte naše webové stránky, kde koncem května nebo začátkem června zveřejníme výsledky zápisu.

Mgr. Roman Podzemný

Pohovory

Vážení rodiče,

v úterý 11.4.2023 se budou konat pohovory. 1. stupeň od 16:30h a 2. stupeň od 17:00h.

Čas konzultace si můžete zadat zde

Zápis do prvních tříd

Skolacek
Zápis do první třídy je určen pro děti narozené v období od 1. 9. 2016 – 31. 8. 2017. Více informací zde

Abychom zamezili zbytečným frontám, připravili jsem pro vás tabulku, kde se můžete zapsat na den i čas, který vám vyhovuje nebo bude ještě k dispozici. Rezervace k zápisu ZDE.

Předem se zároveň můžete zaregistrovat k zápisu elektronicky ZDE.

Upozornění pro rodiče

V příloze přikládáme podrobnější informace o uzavírce a omezení provozu na ulicích Vrchní a Rolnická - od 7.4. 2023.

Příloha zde.

Vážení rodiče,

v úterý 7.3.2023 se budou konat třídní schůzky. 1. stupeň od 16:30h a 2. stupeň od 17:00h. Třídy 8.B a 9.B. budou mít třídní schůzky v náhradním termínu.

Zveme vás do divadla

17 18 as02 ZpěvačkaMezinárodní hudební projekt Let’s sing realizuje již druhý ze svých počinů. Tentokrát se jedná o oratorium Země zaslíbená. To vzniklo na motivy díla G. F. Händela Izrael v Egyptě, krásné sborové části k němu pak zkomponoval český skladatel Radim Smetana.

Jsme velmi rádi, že také tentokrát se součástí projektu stali naši talentovaní žáci, kteří již od června pilně trénují sborové části a v těchto dnech se intenzivně připravují na prknech Slezského divadla.

Premiéra představení se uskuteční 15. října, lístky jsou již v prodeji, a proto nám dovolte Vás na toto jedinečné představení pozvat. Velmi rádi Vás v hledišti uvidíme!

Postup při ztrátě čipu
čip

Vážení rodiče,

pokud dítě ztratí čip, který jste získali ve školní jídelně, pak je potřeba si nejdříve vyzvednout ve škole potvrzení a teprve potom zajít do školní jídelny pro nový čip. Tento nový čip pak bude přiřazen k otevírání vstupních dveří a skřínky dítěte.

Bližší informace získáte u třídního učitele.

Elektronická žákovská a rodičovský účet

Vážení rodiče,

k náhledu elektronické klasifikace proveďte přihlášení do školního systému na stránkách https://portal.dmsoftware.cz/.

Účet na placení příspěvků SRPŠ a LV

271 654 196 / 0300

Účet pro úhrady školní družiny

271 646 284 / 0300

Prosím uvádějte vždy VS, který je tvořen takto:

1. číslice - ročník (např. 8.)
2. číslice - třída. A=1, B=2 (např. 8.A je 1)
3. a 4. číslice - číslo v katalogovém listu - sdělí třídní učitel
Příklad:
8101 (první žák v 8.A)
3215 (patnáctý žák v 3.B)

Důležité

Hledání