1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

PřihlášeníTřída 9.B
Třídní učitelka: Petra Eschingerová

Třídní samospráva:

* Předseda:
* Místopředseda: 
* Mluvčí třídy:
* Třídní kniha: 
* Nástěnkář: 

Rozvrh hodin třídy najdete zde

 

7. ročník

LISTOPAD – PROSINEC
 
Závěr roku byl jako obvykle nabitý událostmi, proto přinášíme alespoň malé shrnutí všech našich aktivit.
 
Listopad můžeme bez nadsázky povýšit na měsíc sportu. Každoročně se během těchto třiceti dní účastníme řady různých turnajů a sportovních soutěží:
 
Na florbalovém turnaji nás reprezentovala Kačka Hlaváčková, Viki Hájková, Kája Křížová a Kačka Straková. Již tradiční vánoční laťky se úspěšně zúčastnili: Kačka Hlaváčková, Kačka Straková a především Michal Elbl, který se skvělým výsledkem pasoval do pozice jednoho z nejlepších výškařů na Vrchní. Ani „vánočky“ se neobešly bez 7.B. Reprezentovali jsme školu ve florbale i fotbale (Jirka Prejda, Viki Hájková, Kája Křížová, Šimon Svoboda, Adam Beinhauer, Peťa Nestroj, Honza Rychta, Filip Čelůstka).
 
Ale nebylo to na konec roku jen o sportu. Na pěkné přírodovědné soutěži v ZOO Ostrava nás úspěšně reprezentovali Adam Beinhauer, Honza Černohorský a Kačky Drozdová a Hlaváčková.
 
Prosinec se nesl ve znamení velkých příprav na vánoční jarmark. I my jsme se zapojili a kromě vystupování ve vánočním představení (Děkujeme Ondrovi Svěntému, Adélce Lhotské, Terce Kruželové a Kačce Drozdové) jsme se zapojili i do prodeje pochutin v kavárnách.
 
Speciální poděkování patří všem těm, kteří se podíleli na krásné výzdobě naší třídy. Bylo velmi příjemné tuto učebnu navštěvovat a trávit v ní čas. 
 
Velkou prosincovou akcí byl také lyžařsko-poznávací zájezd do Rakouska, kterého se zúčastnili také naši žáci:
 
ZÁJEZD DO RAKOUSKÝCH ALP
 
Dne 10. prosince jsme vyrazili do Rakouska. Odjížděli jsme od školní družiny v šest hodin ráno. Po cestě následovalo pár zastávek. První z nich byla v lázeňském středisku Bad Ischl, ve kterém se nachází letní sídlo rakouského arcivévody Františka Josefa I. A Alžběty Bavorské zvané Sisi. Zde jsme si prohlédli vánoční trhy a vánoční výzdobu města. Následovala zastávka u překrásného vodního zámku Schloss Ort ve městečku Gmunden. Po prohlídce okolí následovala cesta do ubytovacího zařízení.
 
To se nacházelo ve vesničce Flattach, přímo pod ledovcem Mölltaler Gletcher. První lyžování se uskutečnilo přímo na ledovci, kam nás z parkoviště vyvezla nejdelší podzemní dráha světa (4 796 m).
 
Druhý den jsme se přesunuli do dalšího lyžařského střediska Sillian, jen pár kilometrů od italských hranic. Tato malebná vesnička jen s 2073 obyvateli zaručuje nepřeplněné svahy. Počasí nám bohužel moc nepřálo a jasná obloha se střídala s mlhou.
 
Třetí den nás čekala návštěva vánočních trhů v městečku Lienz společně s lyžováním. Tentokrát nám počasí přálo. Poslední den jsme se sbalili a vyrazili na poslední lyžování – opět na ledovec Mölltaler. V pozdně odpoledních hodinách jsme vyrazili směr Opava.
 
Lyžování bylo parádní a už se moc těším na další. 
 
Karolína Křížová
 
Foto třídy zde.
 
 
ŘÍJEN
 
Ve škole už všechno jede na plné obrátky a ani my nezastavujeme a podáváme hlášení o tom, co vše jsme za druhý měsíc stihli. Na úvod se sluší pochválit celou třídu za sběr papíru, který v říjnu proběhl.
I když jsme na vysněný dort nedosáhli, výrazně jsme se zlepšili vzhledem k loňskému roku. A to se přece taky počítá! ☺
 
Následují příspěvky samotných žáků z konkrétních akcí:
 
AKCE „KAKAO“
 
Ve středu 9. října jsme šli s třídou na procházku na Ptačí vrch. Kolem jedné z cest byly stromy a na nich billboardy, které nás informovaly o kakaových bobech: jak lidé pracují na plantážích, nelegální pěstování, úbytek pralesů, závazky výrobců, chudoba a kakaovník. S třídou jsme měli možnost se něco naučit a projít se.
 
KATEŘINA DROZDOVÁ
 
 
„CYKLISŤÁK 2019“
 
Podzim se blížil a s ním i náš oblíbený cyklisťák. Od dne, kdy jsme se poprvé dozvěděli, že pojedeme znovu na cyklák, ubíhaly následující dny ve škole čím dál pomaleji. Už nás čekaly poslední dny ve škole, ale problémy začaly dřív, než jsme spolu poprvé šlápli do pedálů. Předpovědi počasí nás nepotěšily, proto se cyklisťák musel odložit! Bylo nám to líto, ale doufali jsme, že následující týden se o malinko vylepší počasí. A taky jo, týden utekl jako voda a my už jsme seděli ve vlaku a jeli do Bruntálu. Na nádraží před vchodem už stála naše kola. Hned jsme nasedli a vyjeli. Cesta byla kopcovitá a dlouhá. Do cíle nám chybělo posledních pár kilometrů a tak jsme dali do toho všechny síly, které nám po dlouhé cestě zbyly. Vyjeli jsme poslední kopec, který nás dělil od penzionu. Všichni byli rádi, že tuto dlouhou cestu z Bruntálu až do Karlova zvládli. 
 
Druhý den hned po snídani byla dopolední vyjížďka kolem penziónu. Vyjeli jsme na nedalekou rozhlednu. Zde byla svačina a s novou energií jsme se vydali nazpět. 
 
Třetí den nás čekal celodenní výlet na Skřítek, kde byl naplánovaný oběd. Tam jsme ale bohužel nedojeli, protože nás zastihla průtrž mračen. Celí mokří jsme dojeli zpátky na chatu. Jelikož na oběd jsme nedojeli, udělali nám pizzu v místní pizzerii.
 
Následující den jsme si dali pauzu od kol a šli túru po jesenických hřebenech. Byla to nádherná cesta, která vedla přes špičky hor Jeseníků. Později nám učitelé připravili závod zručnosti. Byla to sranda, i když jsme si někteří odnesli pár škrábanců. Večer nám deváťáci přichystali diskotéku. 
 
Poslední den nás hned ráno přivítal hezkým počasím a nás čekala poslední cesta do Vrbna pod Pradědem, odkud jsme jeli domů vlakem.
 
FILIP ČELŮSTKA
 
ZÁŘÍ
 
Po prosluněném létě jsme se v plné sestavě opět sešli v naší třídě, abychom společně prožili další školní rok. První měsíc je u nás vždy nabitý akcemi a ani letos to nebylo jiné.
 
Projekt E-Bezpečí
 
Projekt E-Bezpečí je celorepublikový certifikovaný projekt zaměřený na prevenci, vzdělávání, výzkum, intervenci a osvětu spojenou s rizikovým chováním na internetu a souvisejícími fenomény. Naše třída měla možnost zúčastnit se velmi zajímavé besedy na toto téma. Dozvěděli jsme se jak se chovat ve virtuálním světě, jak se bránit proti případnému nevhodnému chování druhých a mnoho dalšího.
 
Sportovní den
 
Dopoledne plné sportovních aktivit je pro nás všechny příjemným zážitkem, který vždy zpříjemní začátek školního roku. Letos jsme si mohli vybrat z těchto sportů: plavání, minigolf, tenis, kopaná, bowling a sebeobrana. Počasí nám vzhledem k ročnímu období přálo a my jsme si společně užili spoustu zábavy.
 
Školní rok jsme skvěle odstartovali také na poli soutěžním. Děkujeme všem našim sportovcům za úspěšnou reprezentaci naší třídy na sportovních závodech. Významný úspěch zaznamenal hned na začátku školního roku Matěj Rychlý, který zvítězil v recitační soutěži Stužkonoska modrá. GRATULUJEME MATĚJI! 

 
6. ročník
 
 
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019 V 6.B
 
ŘÍJEN
 
Hledání společného rytmu
 
Najít společnou řeč je někdy složité a s rytmem je to podobně. Na vlastní kůži jsme si to mohli vyzkoušet během interaktivního workshopu zaměřeného na komunikaci a sdělení. Každý měl možnost si zabubnovat a zapojit se do nejrůznějších rytmických cvičení. Společně jsme se učili novým věcem, ale i relaxovali.
 
Děti učí děti osudové osmičky
 
V rámci stého výročí vzniku samostatného Československa proběhla v naší škole unikátní akce. Žáci devátých tříd si připravili workshopy ke čtyřem významným mezníkům naší historie. Zhlédli jsme tak divadelní představení i krátké dokumenty a vyzkoušeli si své vědomosti v připravených hrách. Devátým třídám děkujeme za pěkně prožitý den.
 
Sportovní den
 
Již tradičně se naše škola na podzim vydává do kravařské Buly arény, kde společně sportujeme. Jinak tomu nebylo ani letos. Mohli jsme si vybrat z řady sportovních aktivit: bruslení, plavání, tenis, kopaná, bowling. Prožili jsme krásné dopoledne nabité sportem a odnesli si spoustu zážitků.
 
PROSINEC
 
Lyžařský a poznávací kurz – Rakousko
 
Lyžařskou sezónu začínáme v Rakousku, kam se letos podívali i žáci naší třídy. Připraven byl opět pestrý program. Hned první den jsme navštívili Salzburg – město W. A. Mozarta. Druhý den už jsme se projížděli po známém ledovci Molltal a užívali si zimu plnými doušky. Následující den nás kromě lyžování čekalo kouzelné městečko Lienz, ve kterém jsme nasáli krásnou vánoční atmosféru. Poslední den jsme zakončili pořádnou lyžovačkou a vraceli se domů již v plné lyžařské formě.
 
Vánoční jarmark
 
Vánoční dílny, zvyky, pohádkové představení, ale i jídlo a pití – to vše si připravili žáci se svými učiteli pro své rodiče týden před Vánocemi. Naše třída se samozřejmě také zapojila. Pomáhali jsme s prodejem párků v rohlíku a dalšího občerstvení, prodávali jsme ročenku naší školy a účastnili se pohádkového představení. Krásně jsme tak odstartovali vánoční dny.
 
ÚNOR
 
Tonda Obal na cestách
 
Důležité téma třídění odpadů a recyklace jsme si připomněli díky výukovému programu Tonda Obal na cestách. V průběhu besedy se žáci dozvěděli jak a proč odpad třídit, získali informace o problematice zakládání skládek a jejich případné uzavření, o významu i funkci spaloven v naší republice. V závěru konání programu zhlédli video o recyklaci a zahráli si hru, při které třídili karty s různým odpadem do správných popelnic.
 
DUBEN
 
Fénix – Opava
 
Workoutová skupina Fénix, která se zaměřuje na motivaci mládeže ke zdravému životnímu stylu, zavítala v polovině dubna i do naší školy, aby se nám předvedla a ukázala něco ze svých aktivit. Na jednotlivých
 
stanovištích se nám věnovali profesionálové. Některé aktivity jsme si mohli také vyzkoušet. Některé z nás program zaujal natolik, že jsme začali Fénix pravidelně navštěvovat. J
 
Den Země
 
Den Země je každoročně spojen s řadou akcí, kterých se naše škola účastní. Přispěli jsme i my. Jedno dubnové dopoledne jsme se vydali k řece a snažili jsme se posbírat všechen odpad, který jsme zahlédli. Za krátkou dobu jsme měli plné odpadkové sáčky a nestačili jsme se divit, co všechno lidé do přírody vyhazují. Jsme moc rádi, že jsme mohli přispět k úklidu našeho města.
 
KVĚTEN
 
Výstava „Werichovy pohádky“
 
Knihovna Petra Bezruče v květnu lákala na zajímavou výstavu, která nám perfektně zapadla do povinné četby – Fimfárum Jana Wericha. V prostorách knihovny jsme si prohlédli ilustrace k jednotlivým pohádkám, které namaloval opavský karikaturista Bořík Frýba, a dozvěděli se něco o životě Jana Wericha. Informace se nám poté hodily k besedě, kterou jsme si o knize Fimfárum uspořádali ve škole.
 
Divadlo – Noc na Karlštejně
 
Muzikál Noc na Karlštejně láká už dlouhá léta diváky především díky známým a oblíbeným melodiím. Na ty jsme se těšili také my. Slezské divadlo v Opavě zvládlo nastudování tohoto díla perfektně, a tak jsme se všichni skvěle bavili, někteří si dokonce písně spolu s herci prozpěvovali. Už teď se těšíme na další představení v tomto divadle.
 
Exkurze do Prahy
 
Květen byl nabitý akcemi, a tak dostali žáci možnost vydat se hned na dvě odlišné exkurze do Prahy. Ti, kteří mají rádi zeměpis a dějepis, odjeli na jednodenní historicko-zeměpisnou exkurzi, fanoušci fyziky a chemie zvolili dvoudenní zájezd. Paní učitelky měly připraven zajímavý program, a tak se nikdo nenudil.
 
Hasík
 
Oheň je pro člověka velmi důležitý, ovšem dokáže být také našemu životu nebezpečný – ostatně jako všechny přírodní živly. Je tedy důležité, abychom o něm věděli, co nejvíce. Pomoc nám nabídli ti nejpovolanější – hasiči, kteří pro nás připravili besedu. Formou her jsme tak oprášili nebo získali důležité informace.
 
ČERVEN
 
Divadlo – Hodina Komenského
 
Kdo to byl Jan Amos Komenský? Co důležitého vykonal? Všechny tyto informace se můžeme dozvědět i ve škole. Divadlo loutek v Ostravě je však nastudovalo všechny za nás a co víc, předalo nám je pomocí legračního divadelního představení. A tak aniž jsme si to uvědomovali, učili jsme se – zkrátka škola hrou. Foto zde.
 
Školní výlet 11.-12.6.
 
Blíží se prázdniny a tak bylo na čase vyjet společně do světa. Letos jsme zvolili krásné prostředí okolo vodní nádrže Kružberk. Výlet jsme začali v areálu Davidova mlýna. Kdo chtěl, zahrál si golf, odvážnější zkusili své pohybové dovednosti na lanech. Poté jsme se vydali okolo řeky k penzionu, kde jsme se ubytovali. V odpoledních hodinách nás čekala naučná procházka ke Kružberku, během které jsme se dozvěděli něco o povodí v ČR, o přehradách obecně (jejich stavbě a funkci) a také o Kružberku samotném. Po návratu nás čekala dobrá večeře a kluci změřili síly ve sportovně-vědomostní hře, kterou pro ně připravil majitel penzionu. Druhý den jsme se od místních rybářů dozvěděli něco o chovu ryb u Kružberka a vydali se na výlet na rozhlednu ve Starých Těchanovicích. Počasí nám přálo, ale sluníčko nás dost zmáhalo a tak jsme po poledni rádi nastoupili do autobusu směrem domů. Fotky: https://zsvrchniopava.rajce.idnes.cz/Exkurze_6B_Kruzberk/#IMG_2472.jpg
 
ADAPTAČNÍ KURZ 6. B
 
Nové prostředí, noví spolužáci, noví učitelé.. V září bylo toho nového docela dost, a proto jsme se všichni 24. září vydali do krásného volnočasového areálu Myšinec, abychom to všechno, co se na nás valilo, zvládli. Po celé dva dny jsme spolu prožívali spoustu legrace u her a aktivit, utužili jsme stará přátelství, navázali nová a hlavně jsme skvěle nastartovali společné čtyři roky.
 
Moc děkujeme paní učitelce Burkartové a Petře Hudečkové za krásný program. 
 
Foto zde.


Malá Morava
 
Ve dnech 23. – 27. 4. 2018 jsme se zúčastnili Školy v přírodě – Malá Morava :D – pohádkový kraj :D
Bylo to úžasné, krásné prostředí, užili jsme si spoustu zábavy a krááásný dlooouhatáánskýý výlet :D
Řádili jsme na kolobrndách a také jsme se povozili na krásných koních. Viz foto.
 
Městečko na dlani
 
Během měsíce března kluci vyráběli z papíru model města, letiště a vesnice. Moc se jim to povedlo, viz - foto.
 
 
Knihovna PB
 
V úterý 30. 1. jsme byli v Knihovně PB na edukačním programu se zaměřením na období pravěkých lovců. Foto zde.
 
 
Dům umění
 
Ve středu 31. 1. jsme byli v Domě umění na edukačním programu o Josefu Čapkovi. Foto zde.
 
 
Slezské muzeum
 
Ve čtvrtek 1. 2. jsme byli na edukačním programu s názvem „Nej v živočišné říši“. Foto zde.
 
 
Vánoce v 5. B
V pátek 22. 12. navštívil naši třídu Ježíšek. Foto zde.
 
Hrabyně

Ve čtvrtek 16. 11. jsme se jeli podívat do Národního památníku II. světové války v Hrabyni. Viz foto.
 

Plán akcí 5. B do konce roku 2017


ZÁŘÍ

V měsící září se naši žáci zúčastnili soutěží ve florbale a házené, také výtvarné soutěže, přespolního běhu
a Velké ceny mladých zoologů.

ŘÍJEN

Na měsíc říjen plánujeme sportovní den v Kravařích, výchovný koncert a návštěvu knihovny PB.
Někteří žáci se také zúčastní Cyklo-fotografického kurzu.

LISTOPAD

Přírodovědná vycházka
Návštěva opevnění v Milostovicích a památníku v Hrabyni.

PROSINEC

Mikulášská nadílka ve třídě
Vánoční jarmark
Vánoční aerobic a laťka
Vánoční besídka ve třídě
Přírodovědný projekt - Podnebné pásyHalloween

Ve středu 1.11. si děti připravily halloweenský den s maskami a pokrmy, ze kterých se ježily chlupy:) Viz foto.


RAFTY

Ve čtvrtek 8. června jsme byli na raftech v městských sadech. Když jsme dorazili do Loděnice, převlékli jsme se a rozdělili se na několik skupin. Všichni jsme si to náramně užili. Jakmile jsme dojezdili, šli jsme opékat špekáčky. Někdo si opekl i rohlík. Kluci potom hráli fotbal a holky se opalovali. Nikomu se nechtělo odcházet. Všichni jsme si to skvěle užili. Foto zde

Napsal Honza Dušek, 4.A


Záchranná stanice Bartošovice

V pátek 12. května jsme opět společně 4.A a 4.B vyrazili na výlet. Tentokrát jsme jeli autobusem do Bartošovic, kde je největší Záchranná stanice pro volně žijící živočichy v kraji.
Nejprve jsme si prohlédli voliéry s různými dravci, od sovy, přes poštolku až po orla. Ke každému jsme se dozvěděli zajímavý příběh, jak se do stanice dostal a jaká ho čeká budoucnost. Ve většině případů už musí dravci zůstat na stanici, protože by život ve volné přírodě nezvládli.
Poté jsme se přesunuli dovnitř, kde jsme se dozvěděli další zajímavé informace např. jak se starat o ptáčata, která vypadnou z hnízda, nebo jak rozpoznat zmiji od užovky a jak se chovat v lese. Potom jsme si mohli na památku koupit drobný dárek a vyzkoušet si různé aktivity na zahradě stanice, které měli prověřit naše znalosti.
Celý výlet se nám všem moc líbil a rádi se do Záchranné stanice vypravíme i příště. Foto zde.


Den mláďat

V pátek jsme společně 4.A a 4.B vyrazili na Školní statek u Zemědělské školy, kde probíhal Den mláďat. Tam i zpět jsme šli pěšky, což dalo některým dost zabrat. Ale stálo to za to!
Po příchodu jsme si prohlédli různá domácí zvířata, od králíčků až po koně. Potom jsme měli rozchod, abychom se mohli zúčastnit co nejvíce soutěží. Po areálu jsme chodili ve skupinkách a plnili jsme různé úkoly, za které jsme si nakonec mohli vybrat sladkou odměnu. Viděli jsme také sportovní vystoupení žáků Zemědělské školy, vojáků a psí agility.
Někteří z nás si stihli opéct i špekáček! Do školy jsme se vrátili unavení, ale spokojení a nadšení. Foto zde.


Kreslený komix

Dne 8. 2. jsme se zúčastnili slavnostního vyhodnocení soutěže "Kreslený komix.", který se uskutečnil v knihovně P. Bezruče. Před Vánocemi jsme se totiž přihlásili do této soutěže. Našim úkolem bylo napsání kresleného komixu  již s předem určenými slovy. Celá třída jsme se do toho pustila s velkým nadšením, vymýšleli jsme, kreslili a naše úsilí se vyplatilo. Byli jsme odměněni krásnou Školní encyklopedií a navíc každý z dětí dostal reflexní pásek s logem  města . Budeme se těšit na další výtvarné a literární projekty. Foto zde.

Za třídu 4. B Kamila Šoltysová


A zase jeden Halloween...

2. listopadu naši třídu opět navštívila Bludimíra z Černého lesa. Oproti minulému roku si děti nepřinesly strašidelné pokrmy z domu, ale vyrobily si je přímo ve škole. Vypadaly skvěle a chutnaly ještě lépe. Hýřily barvami, chutí i rozmanitostí poživatin. Nejdůležitější na tom vše bylo, že si ten den zase všichni parádně užili. Škoda jen, že u toho nebyla paní učitelka. Ještě, že se mohla alespoň kouknout na fotky :-)

Lovu zdar a strašidlům zvláště

Vaše Bludimíra


Škola v přírodě

V pondělí 6. června jsme vyrazili společně 3.A a 3.B na školu v přírodě do hotelu Visalaje v Beskydech. Cesta utekla jako voda a my jsme přijeli do překrásné přírody plné rozkvetlých kytek a stromů. Po drobných neshodách jsme se ubytovali na pokojích a vyrazili jsme do lesa. Po celou dobu nám přálo počasí, sluníčko svítilo a bylo krásně teplo. Zvládli jsme túru na Švarnou Hanku, kde jsme pozorovali hvězdářským dalekohledem Slunce i túru na Bílý Kříž. Kromě toho jsme hráli spoustu soutěží a her v lese i na louce. Velmi oblíbená byla přehazovaná na pískovém hřišti. Každý den byl plný zábavy, her a dobrodružství. Dozvěděli jsme se mnoho nového nejen o lese a horách, ale i o sobě navzájem. Na památku jsme si ozdobili tričko podle vlastní fantazie pomocí speciálních barev a šablon. Všem se nám na Škole v přírodě moc líbilo a už se těšíme na příští rok, až zase vyrazíme za poznáváním přírody. Foto zde.


Velikonoce v Rožnově

Dne 22. března jsme vyrazily (3. A + 3. B) do Rožnova . Čekal nás tam úžasný pořad o Velikonocích. Všichni jsme se dozvěděli spoustu nových zajímavostí o tom, proč vlastně tento svátek slavíme. V každé chalupě nás čekalo příjemné překvapení. Ochutnali jsme nejen tradiční pečené jidáše, ale také pokrm pučálku v podobě usmaženého hrachu, který všem moc chutnal. Kromě toho jsme i shlédli vynášení Moreny a jak dříve chodili chlapci na pomlázku v dobových krojích. Nazdobili jsme si i vajíčka voskovou technikou a vyzdobili jsme si břízové větvičky barevnými pentlemi. Foto zde.
Všem se nám tam moc líbilo a celý den jsme si náležitě užili. Určitě se tam zase někdy rádi vrátíme.


Halloweenské vyučování

Jelikož letošní Halloween nám letos vyšel na víkendový den, uspořádali jsme si proto menší strašení hned v pondělí 2. 11. Do třídy přiletěla Bludimíra z Černého lesa a začalo strašidelné vyučování, na kterém samozřejmě nechybělo nejen originální jídlo, ale také rej masek (mnohdy přímo hrůzostrašných). Všichni si celý den náležitě užili a už teď se těší na příští rok. Foto zde.

S pozdravem Bludimíra a celá třída 3. B

Počítadlo

GDPR

Ochrana osobních údajů