1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
Přespolní běh
 
19 20 ss 0224. 9. 2019 se u Stříbrného jezera konalo okresní kolo závodu v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo 6 šestičlenných družstev. 
 
V kategorii dívek 4. a 5 . tříd běželo družstvo ve složení Tereza Kremerová, Adéla Kokešová, Tereza Hlaváčková, Vanessa Šafarčíková, Vanda Bočková a Lucie Antlová. 
 
V kategorii hochů 4. a 5. tříd závodili Kryštof Glogar, Adam Gebauer, Daniel Hrbáč, Oliver Kačena, Antonín Kubánek, Václav Humplík.
 
V kategorii dívek 6. a 7. tříd nás reprezentovala Natálie Nováková, Kateřina Hlaváčková,  Hana Kowalíková, Kateřina Straková, Elen Honková a Karolína Křížová.
 
V kategorii hochů 6. a 7. tříd se Michal Elbl, Jiří Podzemný, Adam Juřík, Alex Schölzig, Lukáš Hrbáč a Tomáš Antl umístili na 4. místě.
 
V kategorii dívek 8. a 9. tříd získaly Eliška Pekárková, Kateřina Vavrlová, Katka Pachmanová, Barbora Mitášová, Barbora Pallová a Nikola Godovská krásné 3.místo.
 
V kategorii hochů 8. a 9. tříd vybojovali Matěj Valík, Max Híreš, Filip Drozd, David Glössl, Pavel Gilík a Max Dlabola skvělé 2.místo.
 
Mezi jednotlivci zazářila svým výkonem Terka Kramerová (2.místo) a Matěj Valík (3.místo). Foto zde.
 
Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy.
 
Opavan race
 
19 20 ss01V pátek 13. 9. se 12ti členný tým naší školy zúčastnil soutěže Opavan race. Jednalo se o překážkový běh na 2 km městem. Start byl na Ptačím vrchu a po zdolání překážek jako chůze po laně, plazení, ručkování, přelézání klád a zábradlí, hod pneumatikou…se závodníci dostali do cíle, který byl na Horním náměstí.
 
Náš tým (Tomáš Antl, Jiří Podzemný, Adam Juřík, Michal Elbl, Jiří Prejda, Kateřina Hlaváčková, Hana Kowalíková, Kateřina Straková, Pavel Gilík, Filip Kovář, Max Híreš, Filip Uvíra) se umístil mezi školami na krásném druhém místě. Mezi jednotlivci ve své kategorii slavil úspěch Max Híreš 1. místo, Kateřina Hlaváčková 2.místo, Michal Elbl 2. místo a Tomáš Antl 1.místo.
 
Děkujeme všem zúčastěným za účast a reprezentaci školy. Foto zde.
 
Krajské finále "Poháru rozhlasu"
 
18 19 ss06V pondělí se za krásného počasí konalo krajské finále v atletických disciplínách "Pohár rozhlasu".
 
Po skvělých výkonech v okresním kole, díky kterým jsme se dostaly mezi krajskou atletickou elitu, naše nejstarší dívky devátých tříd obsadily opravdu úžasné páté místo.
 
Dívkám gratulujeme a děkujeme za vzorný přístup a obětavé výkony....  
 
Republikové finále "O nejlepší pohybovou skladbu"
 
Poslední čtvrtek měsíce května se konalo republikové finále "O nejlepší pohybovou skladbu". Hodiny nacvičování jsme zúročili na ploše 12x12m, kde jsme ze sebe vydali to nejlepší. 
 
Ve finále jsme měli zastoupení v každé kategorii, přičemž ocenění za "showman ship" dostala skladba "Kovbojové", pohybová skladba našich nejmenší žaček prvních tříd "Krtek a jeho kamarádi" obdržela ocenění za práci s rekvizitou. 
 
V první kategorii nižšího stupně závodila skladba "Trampové", která obsadila v konečném pořadí čtvrté místo. Stříbrnými medailemi se s gymnastickým působením na naší škole rozloučily žákyně devátých tříd. 
 
Děkujeme všem gymnastkám za reprezentaci a našim fanouškům za skvělou podporu a parádní fandění...   Foto zde.
 
In-line biatlon
 
18 19 ss05V pátek 24. 5. 2019 se žáci naší školy zúčastnili závodu In-line biatlonu pořádaného Střediskem volného času v Městských sadech. Družstvo děvčat ve složení: Květoslava Pavlíčková, Terezie Bendová a Barbora Kubánková obhájilo putovní pohár z minulého roku.
 
 
Družstvo 2. tříd:
-dívky: 
 1. místo Nela Olšanská
2. místo Kristýna Teplanská
3. místo Tereza Haburová
 
Družstva 6. tříd:
- chlapci 1. místo – Marek Hrbač, Jiří Podzemný, Denis Adamčík
- dívky 1. místo – Sára Poštulková, Kateřina Hlaváčková, Karolína Křížová
 
Družstva 7. tříd:
- chlapci 4. místo – Filip Kovář, David Pospěch, Ondřej Kuděla
- chlapci 5. místo – Dominik Klapuch, Antonín Kozelský, Ondřej Neděla
 
Družstvo 8. tříd:
-dívky 1. místo – Klára Vadinská, Šárka Machů, Jasmína Šafarčíková
 
Družstvo 9. tříd:
-dívky 1. místo - Květoslava Pavlíčková, Terezie Bendová a Barbora Kubánková
 
Foto zde.
 
Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy! 

Číst dál...

 
6. ročník školního kola in-line poháru
 
Již 6. ročník školního kola in-line poháru proběhl 20. června 2018 v podzemních garážích OC Breda. Jako každý rok, také letos se ho zúčastnily i žáci naší školy. Soutěž provázela příjemná atmosféra, vzájemné povzbuzování a radost z úspěchu druhých. Diplom za umístění na 1. místě ve své kategorii si odnesl Šimon Adamčík, za 2. místo Terezka Haburová, Nela Fládrová, Daniel Němec, Filip Kovář a Patrik Procházka a za místo třetí Jan Hendrych, Šimon Klapuch a Valérie Vaňková. Foto zde.
 
Dětem děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.
 
Poslední lehkoatletická soutěž
 
 
Poslední lehkoatletická soutěž v tomto školním roce, trojboj 2. a 3. tříd, skončila krásným úspěchem našich žáků a to ziskem 2. místa. Druhačka Sára Valíková a třeťačka Tereza Kremerová vybojovaly v soutěži jednotlivců 1. místo, když zvítězily ve všech třech disciplínách. Všem dětem patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a přání hodně úspěchů nejen na poli sportovním.
 
Republika je naše - vyhrály jsme...
 
15 16 ss08 GymnastkaPo postupu z krajského kola soutěže "Česko se hýbe" v pohybových skladbách, jsme jely závodit do našeho hlavního města, kde se konalo republikové finále. 
 
Na Den dětí jsme se utkaly v rozpálené hale pražské Sparty s ostatními postupujícími z celé naší krásné, české země. 
 
A jak to dopadlo? Skladba "KRYSÁCI" obsadila krásnou čtvrtou příčku. "Pravěk" vyhrál a dívky si dovezly krásný pohár a velké zlaté medaile.
 
Gratulujeme........... 
 
Krajské finále "Pohár rozhlasu"
 
14 15 ss4 Skokan
Naše škola se může pochlubit dalším skvělým úspěchem v atletických disciplínách. 
 
Nejstarší žáci školy si v krajském finále "Poháru rozhlasu" vybojovali bronzové medaile. 
 
V úmorném vedru se nevzdali, vydali ze sebe maximum a  tak si zasluhují pochvalu a naše gratulace...
 
Foto zde.
 
Joy run
 
JoyV sobotu 2.6. 2018 v 10:30 hodin proběhne v Opavě v Městských sadech asistovaný běžecký závod v délce 6 km - JOY RUN. Jedná se o závod s handicapovanými dětmi, jehož hlavním cílem je začlenění této skupiny mezi své zdravé vrstevníky.
 
Za náš školní tým poběží Mgr. Eva Šimečková, Mgr. Lucie Prášilová, Mgr. Petra Hudečková, Mgr. Monika Gracová, Martin Vavrla a Jana Ježková s dcerou. Přijďte je povzbudit. Více na http://joyrun.cz/opava/
 
In-line biatlonový závod tříčlenných družstev
 
V pondělí 28.5.2018 jsme se zúčastnili In-line biatlonového závodu tříčlenných družstev, pořádaného v Městských sadech Střediskem volného času Opava. Obhájili jsme putovní pohár za nejnerychlejší dívčí družstvo: Květoslava Pavlíčková, Terezie Bendová, Barbora Kubánková a dále:

Číst dál...


Lehkoatletický trojboj

Výrazného úspěchu dosáhli naší malí atleti. Ti se v pondělí 12. 6. 2017 zúčastnili lehkoatletického trojboje, na kterém obsadili krásné 1. místo. 2. třídy reprezentovali Terezka Kremerová, Adélka Kokešová, Oliver Kačena a Jáchym Šupola, 3. třídy Elen Honková, Petra Prejdová, Robin Bromboš a Danek Grabiáš. V soutěži jednotlivců dopadla nejlépe Terezka Kremerová, která ve své kategorii také zvítězila. Foto zde. Blahopřejeme!


Republikové finále pódiových skladeb "Česko se hýbe" 2. 6. 2017

V opravdu parném letním počasí se konalo v moravské metropoli Brně na půdě Masarykovy univerzity republikové finále pódiových skladeb. Naši školu reprezentovaly v různých kategoriích tři skladby:
"Pilné studentky", "Já bych se ženil jako ďas" a "Money". Cvičilo se celý den, od ranních hodin až do těch pozdních večerních.
Nenechali jsme se unavit ani náročným programem, ani horkem, které v hale panovalo a naší škole jsme přivezli krásný pohár a stříbrné medaile.

Všem gratulujeme a těšíme se na příští ročník....


Mc Donald´S Cup 2017

Letošního 20. ročníku fotbalového turnaje Mc Donald´s Cupu se zúčastnilo v kategorii žáků 1. – 3. tříd 24 základních škol okresu Opava. Naši malí fotbalisté vybojovali v takto silné konkurenci krásné 3. místo. Školu reprezentovali třeťáci Janda Bravenec, Jonáš Gebauer, Tomáš Antl, Jindra Gvoždík, Danek Grabiáš, Matěj Binar, Robin Bromboš a druháci Jáchym Šupola, Danek Hrbáč, Kryštof Glogar a Kuba Kirschner. Velký kus práce odvedla i jedna fotbalistka – Elen Honková, žákyně 3. B. Foto zde. Blahopřejeme!


Republikové finále "O nejlepší pohybovou skladbu"

16-17-ss04V pondělí 24.4.2017 se v opavské hale v Městských sadech konalo RF v soutěži "O nejlepší pohybovou skladbu". Za účasti družstev z celé republiky se ZŠ Vrchní podařilo uspět v I. i v II. kategorii.

Tentokrát nás reprezentovali v I. kategorii naši nejmenší žáci z prvních tříd se skladbou "Já bych se ženil jako ďas". I když byli nejmladší a zažívali atmosféru veliké soutěže úplně poprvé v životě, podařilo se jim získat bronzové medaile.

V druhé kategorii jsme poprvé spojili dívky ze sedmých tříd s žákyněmi nižšího stupně. Po hodinách pilného a někdy vyčerpávajícího trénování děvčata vybojovala se skladbou "Money" stříbrné medaile.

Chceme tímto poděkovat všem, kteří nás podporovali a pomáhali nám k těmto skvělým výkonům. Našim žákům a žákyním gratulujeme!!! Foto zde.

Číst dál...


LVK Dolní Morava

14-15-ss8-LyzarI přes všechny zlé jazyky, které zvěstovaly nezdar počasí a hlavně nedostatek sněhu, jsme tradičně na Dolní Moravě zažili nádherný týden plný nejen lyžařských zážitků. Nejeden lyžař vylepšil svoji sjezdařskou techniku a všechny sjezdovky byly mnohokrát řádně otestovány jak v měkkém, tak po nočním mrazíku tvrdém terénu.
V úterý a čtvrtek mohli všichni vyzkoušet kouzlo běžek na trasách dlouhých asi 14 a 8 kilometrů, které nebyly fyzicky náročné. Ve středu potom proběhl tradiční závod v biatlonu, kde prokazovali všichni závodníci vůli nejen zvítězit, ale hlavně se zúčastnit. Zažili kouzlo trestných kol po nepovedených střelbách stejně jako Gabriela Koukalová nebo třeba Ondřej Moravec. Už teď se moc těšíme na příští rok a doufáme, že se opět sejdeme se stejně lyžařsky a snowboardově nadšenou partou.

Foto najdete zde.

Číst dál...


Okresní kolo atletického čtyřboje II. stupně ZŠ

14-15-ss4 Skokan11. a 12. května se konaly závody v atletických soutěžích žáků druhého stupně ZŠ. Po kvalitních výkonech v okrskových kolech se našim žákům podařilo postoupit ve všech čtyřech kategoriích. Chlapci třetí kategorie vystoupali z výchozí jedenácté pozice na konečnou sedmou. Dívky ve stejné kategorii ze sebe vydaly maximum a po vyčerpávajících výkonech zaslouženě obsadily úžasnou stříbrnou pozici. Druhý den závodili chlapci a dívky kategorie starších žáků a i tam jsme se neztratili. Chlapci obsadili konečné 11. místo a dívky místo 10. Všem žákům gratulujeme.

Stříbrné medaile si vybojovaly: Katka Beková, Bára Pachmannová, Karolína Roháčová, Natálie Dostálová a Klára Quisová

Pohár rozhlasu

Další dva květnové dny patřily královně sportu ATLETICE. Tentokrát se závodilo jiným systémem než v klasickém čtyřboji a nám se opět podařilo uspět. Mladší žáci obsadili krásné páté místo a dívky stejné kategorie opět odjížděli s medailemi tentokrát BRONZOVÝMI. V kategorii starších žáků jsme obsadili dvanácté místo a starší dívky skončily na pozici šesté.


McDonald´s CUP

15-16-ss09-FotbalKaždoroční největší fotbalový svátek žáků nižšího stupně, turnaj McDonald´s CUP, se blíží ke svému konci– celorepublikovému finále. Naši žáci skončili svoji cestu v okresním kole, kde se chlapci 1. – 3. tříd umístili na krásném 4. místě a žáci 4. a 5. tříd obsadili 6. místo. Při účasti více než 20-ti škol v každé kategorii lze tento výsledek považovat za úspěch. Poděkování patří nejen hráčům, ale i poradcům při hře z řad rodičů a Vojtovi Zygulovi, žáku 9. třídy.

Kategorie 1. – 3. tříd: Adam Juřík, Jirka Podzemný, Péťa Kutálek, Danek Mrázek, Michal Elbl, Filip Čelůstka, Danek Grabiáš, Matěj Binar, Šimon Svoboda, Tomáš Antl, Jonáš Gebauer, Janda Bravenec, Jindra Gvoždík

Kategorie 4. – 5. tříd: Adam Sedláček, Matyáš Drastík, Adam Baďura, Saša Rychlý, Filip Kokeš, Filip Drozd, Kuba Ballok, Hynek Adamec, Lukáš Lazecký, Vojta Pavlíček, Pavel Gilík, David Glossl, Filip Říčný

Číst dál...

 

Dolní Morava 2016

14-15-ss8-LyzarV únoru se konal lyžařský kurz na Dolní Moravě. Složení účastníků bylo opravdu velmi pestré. Od čtvrtých tříd až po třídu devátou.

I když nám vždy počasí nepřálo, brázdili jsme sjezdovky celý týden, proběhli se na běžkách, zasoutěžili si v biatlonu, zatančili a vytvořili bezva partu, která si to pěkně užila. Foto zde.Lyžařský kurz 7. tříd


V třetím lednovém týdnu proběhl tradiční lyžařský kurz sedmých tříd, který byl dle všech zúčastněných velmi povedený.

Nejen lyžařští i snowboardoví začátečníci pronikli do tajů těchto nádherných zimních sportů, ale i pokročilí zdokonalili své doposud nabyté umění.

Jako zpestření jsme zařadili i výlet na běžkách, jehož dramatický  průběh můžete sami posoudit na videích.

https://www.youtube.com/watch?v=NQp8FEUkBmU
https://www.youtube.com/watch?v=vMUbaaDJGxE
https://www.youtube.com/watch?v=_bwTWaY3oN0
https://www.youtube.com/watch?v=na_bJ_ozAzk
https://www.youtube.com/watch?v=T17KdNMQNVg

Doufáme, že pro velký úspěch akce se se všemi účastníky setkáme příští rok na Dolní Moravě. Sami můžete posoudit, jak se dětem vedlo. Fotky jsou zde.

Závěrečný karneval a vyhlašování výsledků závodů v obřím slalomu

Snowboard dívky:1. Klára Quisová, 2. Bára Pachmannová, 3. Nikol Janigová

Snowboard chlapci: 1. Vít Augustin, 2. Tomáš Sedláček, 3. Jan Ječmínek,

Lyže dívky: 1. Michaela Koutná, 2. Barbora Kostková, 3. Michaela Rabinská,

Lyže chlapci: 1. Jaromír Dosoudil, 2. Vojtěch Stoklasa, 3. Michal Chovanec.

Foto zde.Lyžařský kurz 1. tříd

Našim prvňáčkům se vyplatilo počkat si na příznivé sněhové podmínky a odjet na lyžařský výcvik o týden později než bylo v plánu. A že si sněhu, lyžování a zábavu užili můžete vidět na přiložených fotografiích.

První den >>> foto zde
Druhý den >>> foto zde
Třetí den >>> foto zde
Pátý den >>> foto zde


Lyžařský kurz 2. a 3. tříd

Lyžařský výcvik 2. a 3. tříd plánovaný na 4. – 8. ledna 2016 na Visalajích se z důvodu nedostatku sněhu přesunul o jeden den a to do Jeseníků na Karlov p. Pradědem. Díky flexibilnosti pedagogických pracovníků a rodičů proběhl odjezd hladce a děti si celý týden užily lyžování, her i sněhu. 
Foto zde.


Minivolejbal

14-15-ss10Ke konci školního roku 2014-2015 naši žáci Štěpán Pchálek, Josef Margecín a Jan Blaštík vyhráli v soutěži AŠSK v turnaji minivolejbale pro 6. a 7. třídy.

Minivolejbal se hrál na hřišti o rozměrech 6 x 6 m, 3 hráči na hřišti a výška sítě 210 cm. Kluci hráli velmi dobře a příští rok se pokusíme 1. místo obhájit.

Všem děkuji za reprezentaci školy. Fotky z turnaje zde.


Atletický čtyřboj

25. června 2015 proběhl na hřišti ZŠ Šrámkova atletický čtyřboj žáků 1. – 4. tříd. Děti bojovaly ze všech sil a s plným nasazením. Všichni žáci si ze soutěže odnesli medaile a vysvědčení atleta. Největšího úspěchu dosáhla děvčata Elen Honková, Mariana Libová a Hanka Gilíková, která ve své kategorii vyhrála všechny disciplíny. Foto je zde.


Finále v OVOV

14-15ss-5Ve čtvrtek 11.6. se Jakub Dzida, žák 5.A, v Havířově, probojoval do Republikového finále v OVOV, které se bude konat v měsíci září. V závodě se 7 disciplínami - sprint na 60 m, skok daleký, hod míčkem, shyby na šikmé lavičce, leh-sedy, přeskoky přes švihadlo, běh na 1000 m - získal nejvíce bodů a zaslouženě vyhrál a zajistil si přímý postup.

Gratulujeme a přejeme v Praze hodně úspěchů. Pár fotek zde.

Číst dál...


Lyžařský kurz 7. tříd

14-15-ss8-LyzarFotky z jednotlivých dnů si můžete prohlédnout zde:
>>> 1. den
>>> 2. den
>>> 3. den
>>> 4. den
>>> 5. den

Výsledková listina olympijského biatlonu

Dívky

1. místo Kateřina Beková
2. místo Vendula Krobotová
3. místo Karolína Roháčová
4. místo Anna Řezníčková
5. místo Elizabeth Vavrlová

Hoši

1. místo Hynek Závorka
2. místo Štěpán Pchálek
3. místo Viktor Kurtin
4. místo Jakub Rosmanit
5. místo Vítek Heim, Lukáš Němec

Číst dál...


Naše Klára Quisová je Mistryně republiky

14-15-ss6-Judo
S radostí bychom Vás chtěli opět informovat, že naše Klárka Quisová vybojovala 1. místo MČR v judu, kategorie mladšího žactva (– 52) v Hranicích na Moravě.Gratulujeme Ti Klárko!

Číst dál...


In line pohár

13-14-ss4V pondělí 23. června 2014 proběhl v podzemních garážích OC Breda 2. ročník Školního in line poháru. Naši žáci si v něm vedli velmi dobře.

V 1. kategorii obsadil Adam Martinek, žák 1. A třídy 2. místo a jeho spolužák Lukáš Hrbáč 3. místo. V 2. kategorii se také na 3. místě umístil Matyáš Drastík. Mezi nejstaršími děvčaty získala Klára Halátková 2. místo a Hana Fiedlerová 3. místo. Blahopřejeme.

Fotečky najdete zde.


Sportovní gymnastika

13-14-ss3V březnu proběhly gymnastické soutěže škol ve sportovní gymnastice. V okresním kole děvčat se naše nejmladší děvčata umístila na 4. místě, žákyně 4. a 5. tříd obsadily 2. místo, stejně jako děvčata z 6. a 7. tříd, nejstarší děvčata obsadila 3. místo. Foto zde.

Ještě lépe se vedlo chlapcům, když žáci 1., 2. a 3. tříd skončili na 2. místě, 4. a 5. tříd soutěž vyhráli, v kategorii 6. a 7. tříd jsme obsadili 3. místo a v kategorii 8. a 9. tříd místo 4.

V krajském kole této soutěže, kterého se zúčastnila děvčata 2. a 3. kategorie, jsme obsadili krásné 5. místo.

V soutěži jednotlivců ve svých kategoriích nejlépe uspěli Tomáš Sedláček a Hana Fiedlerová, kteří gymnastický trojboj vyhráli, Filip Drozd, který byl 2. a 3. místo obsadila Jana Černá a Tomáš Doleží.

Číst dál...

GDPR

Ochrana osobních údajů