1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde
 
hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

Lehkoatletický čtyřboj

7. 6. 2023 proběhl na hřišti ZŠ Englišova lehkoatletický čtyřboj, kterého se zúčastnili i žáci naší školy. Nejlépe si vedla Sára Vrbová - 3. třída, Viktorka Koniorová - 4. třída, které obsadily 2. místo a Matěj Hill a Natálka Otýpková - 5. třída a Viktor Pavlík - 1. třída, kterým patří bronz. Blahopřejeme! Foto zde


Hliněná paráda

Keramickou soutěž Hliněná paráda zorganizovala jako každoročně ŠD Boženy Němcové. Letos děti nevyráběly tam, ale ve své ŠD a odtud výrobky putovaly do ŠD Boženy Němcové, kde proběhlo hodnocení. Naše děti si vedly velmi dobře, když v kategorii          1. a 2. tříd obsadily Klára Novková a Vanda Hudečková 2. místo a v kategorii 3. a 4. tříd získaly děti za kolektivní práci bronz. Foto zde.


Pohybové skladby

Přehlídku pohybových skladem pořádal 2. 6. 2023 TJ SOKOL Opava a zúčastnilo se jí více než 30 skladeb z různých sportovních kroužků nejen okresu Opava, ale i jiných míst ČR. Naše gymnastky úspěšně předvedly pohybovou skladbu Pippi dlouhá punčocha a Myšlenky. Vypadá to, že tahle přehlídka byla pro jmenované skladby poslední a proto dětem přejeme hodně sil při nácviku nových vystoupení během Spotovního tábora a ve šk. roce 2023/24.


Turnaj ŠD okresu Opava ve fotbale

Fotbalové družstvo naší ŠD hrálo úspěšně nejen na Mc Donaldś Cupu, ale i na turnaji ŠD okresu Opava, kde obsadilo 3. místo. Blahopřejeme!


Přehlídka dramatické tvorby

je název soutěže divadelních souborů ŠD okresu Opava. Protože se letos bohužel přihlásily jenom 3 ŠD, nedošlo k vyhlášení výsledků, ale naše herečky se s pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků v žádném případě neztratily. Potvrdit to mohou i děti mateřské školy Šrámkova, kterým děvčata pohádku také zahrály.


Florbalový turnaj žáků 1. tříd

Na úspěchy házenkářů, basketbalistů a fotbalistů navázali i florbalisté, když družstvo 1. tříd obsadilo na turnaji ŠD okresu Opava obsadilo 1. místo. Foto zde.


Lehkoatletický čtyřboj

letos díky počasí proběhl v prostorech hřiště naší ŠD. I omezený prostor ukázal ty nejúspěšnější závodníky. Foto zde.


Česko se hýbe

Naše gymnastky se v pátek 28. 4. 2023 zúčastnili celorepublikového kola soutěže Česko se hýbe, které se uskutečnilo ve sportovní hale v pražském Chodově. Děvčata si za skladbu nazvanou Myšlenky přivezla krásné 2. místo. Blahopřejeme! Foto zde.


Badminton

Naši sportovci pokračují v úspěšnému tažení. Na badmintonovém turnaji ŠD okresu Opava bojovali všichni ze všech sil, nejlépe se umístila Ella Lintnerová, která obsadila 3. místo. Foto zde.


Dopravní soutěž

Do družinového kola dopravní soutěže se zapojily téměř všechny děti naší ŠD. Žáci si vyzkoušeli jak teoretické znalosti dopravních předpisů, tak praktickou část a to jízdu na kole, během které museli zdolat naznačenou stezku, projet úzkým místem a bezpečně zastavit ve vymezeném prostoru. A o bezpečnost jde v této soutěži především.

Vítězové jednotlivých ročníků nás  reprezentovali na okresní soutěži ŠD, která proběhla v ŠD Kylešovice. Tam naši reprezentanti obsadili 2 x 2. místo a 2 x místo třetí.  Foto zde.


Basketbal

Vítězstvím skončil pro naše reprezentanty Sofii Mertovou, Jakuba Grygara, Vojtu Horáka, Jakuba hejduka, Dominika Machance, Jonáše Korbela, Tomáše Zbořila A Jakuba Kadlíčka také turnaj ŠD okresu Opava v basketbale. Všem děkujeme za reprezentaci!


Přehlídka pohybových skladeb 

se uskutečnila 20. dubna 2023 v Komárově. Naši ŠD reprezentovaly 4 skladby - 2 gymnastické a 2 skladby aerobiku. Všechny 4 skladby vybojovaly medailové umístění. Gratulujeme a přejeme úspěch i na dalších soutěžích.Foto zde.


Mc Donalds Cup

je soutěž ve fotbale, na kterou se těší chlapci už od začátku školního roku. Školní kolo této soutěže proběhlo 12. a 13. dubna 2023 v tělocvičně Elimu. Turnaj 1. a 2. tříd vyhráli chlapci 2. A, 2. místo obsadila 2. B a 3. skončilo družstvo 1. A. Soutěž třeťáků a páťáků vyhrály B třídy, zápas čtvrťáků vyhrála 4. A.Foto zde.

Nejlepší fotbalisté nás reprezentovali na okrskových kolech soutěži škol okresu Opava, kde si v obou kategoriích vybojovali postup do kola okresního. Držme palce!

Okresní kolo soutěže Mc Donald´s Cup skončilo krásným úspěchem žáků 1. kategorie tzn. žáků 1. - 3. tříd, kde chlapci a jedno děvče obsadili krásné 2. místo. Blahopřejeme! Děkujeme za reprezentaci, stejně jako starším chlapcům, kteří ve své kategorii obsadili pěkné 7. místo.


Divadelní lízátko

Ve středu 29. 3. 2023 se náš dětský divadelní soubor Vrchňáček zúčastnil soutěže Divadelní lízátko s pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků. Vystoupení se dětem povedlo a rády se předvedou nejen svým spolužákům, ale také maminkám a dětem v sousedních školkách. Foto zde.


Míčové hry

Výrazných úspěchů dosáhli naši žáci v soutěži ŠD okresu Opava v házené a ve florbale.  V obou soutěžích získali 1. místo. V házené nás reprezentovali David Olšanský, Vojtěch Horák, František Halfar, Vojtěch Hula a Matyáš Drašák, ve florbale Davida vystřídal Max Kalus a přibyla Sofie Mertová a Tomáš Zbořil. Všem blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů do dalších soutěží.  Foto zde.


Gymnastická soutěž teamgym trio

Gymnastická soutěž teamgym trio - soutěž trojic ve skocích na malé trampolíně a akrobatických řad na gymnastickém koberci proběhla nejprve pro žáky naší školy, vítězné trojice se pak zúčastnily soutěže, kterou jsme organizovali i pro ostatní školy okresu Opava. V kategorii r. nar. 2015 a ml. obsadili 2.místo  Beáta Lazecká, Viktorka Truparová, Vojta Přibyla a Eliška Hrušková, v kat. 2013 a ml. se na 1. místě umístila trojice Klára Nováková, Eliška Heimová a Tereza Přibylová a na 3. místě Amálka Bárky, Eliška Honová a Adéla Patrňáková. Nejstarší družstvo ve složení Tereza Kremerová, Lucie Antlová a Jana Manderlová obsadilo 2. místo. Foto zde.


Plavecká soutěž

Práce kroužku plavání se zúročila na plavecké soutěži ŠD okresu Opava, kde naši plavci obsadili hned několik 1. míst a to Ema Suchánková, Standa Palička a Honza Varady.       2. místo vybojoval Sebastián Zelinka.  Blahopřejeme. Foto zde.


Výtvarná soutěž

V únoru děti malovaly výkresy na téma "UFO". Z družinové soutěže jsme vybrali z každé kategorie 2 výtvory do výtvarné soutěže ŠD okresu Opava. Tady získaly žákyně 2. třídy  Monika Konečná 2. místo a Vanda Hudečková místo třetí. V kategorii 3.a 4. tříd získala    2. místo Vanessa Klepková a 3. místo Vanesa Bolíková.

Obrázky si můžete prohlédnout v prostorech OC Breda. 


Pěvecká soutěž

V soutěži školních družin okresu Opava se všecny naše děti umístily ve zlatém pásmu.

Ve středu 11. 1. 2023 proběhla ve školní družině pěvecká soutěž "Superstar". Zúčastnily se jí děti od 1. do 4. tříd v kategoriích rozdělených po jednotlivých ročnících. Děti mohly zpívat jednotlivě, ale i ve skupinkách. Každý zpěváček si mohl vyzkoušet zpěv s mikrofonem. Všechny děti dostaly sladkou odměnu, vítězové diplom. Foto zde.

1. třídy

    1. Beáta Lazecká, Julie Hručková a Eliška Hrušková

     2. Lucie Poloková a Tereza Novotná

     3. Zoe Nábělková

2. třídy

   1. Elen Poláčková a Julie Bogdanová

   2. Sofie Mertová a Marie Hillová

   3. Ilona Marešová a Julie Ondrejová

3. třídy

   1. Marek Bánovec

   2. Julie Ficková

       Elizabet Wolfová

   3. Sofie Stuchlíková a Karolína Billerová

4. třídy

   1. Anna Onderková

   2. Magda Hanušová a Noemi Heinzová

Všem blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů na soutěži ŠD okresu Opava.


Vánoční laťka

Letošní vánoční laťku uspořádaly vychovatelky ŠD jenom pro žáky 1. a 2. tříd, protože starší žáci absolvují toto klání v hodinách Tv. I přes velkou nemocnost byl boj o medailová umístění velmi napínavý. A jak to dopadlo? Foto zde.

Děvčata 1. třídy   

1. Eliška Mrákavová

2. Lucie Poloková

Chlapci 1. třídy

1. Vojtěch Kuběj

2. Viktor Pavlík

3. Adam Pastrňák

Děvčata 2. třídy

1. Sofie Mertová

2. Anita Chalupová

3. Julie Bogdanová

Chlapci 2. třídy

1. Vojtěch Horák

2. František Halfar

3. Maxim Kalus                                                                                                                     

Mikulášský aerobik ŠD okresu Opava

V pondělí 2. prosince se v tělocvičně naší školy sešlo  74 děvčat a jeden chlapec, aby bojovali o vítězství v soutěži nazv. Mikulášský aerobik..Děti z devíti ŠD okresu Opava soutěžily ve skupinách 1. a 2. třída a 3. - 5. třída. Z našich reprezentantů dosáhla nejlepšího umístění prvňačka Lucka  Poloková. 


ČEPS turnaj ve florbale

2 družstva našich žáků a žákyň se zúčastnila turnaje ČEPS ve florbale. Děvčata i chlapci obsadili 2. místo, přičemž chlapci měli soutěž díky účasti více družstev náročnější. Ve své skupině nenašli přemožitele, v boji o první místo narazili na hokejisty z ZŠ Edvarda Beneše a tento souboj prohráli. 

Blahopřejeme k úspěšné reprezentaci školy.


Liga školních družin v házené

Zástupci 4 ŠD se sešli na 1. kole ligy ŠD okresu Opava v házené. Naše ŠD byla velice úspěšná, v obou kategoriích totiž chlapci vybojovali 1. místo. Foto zde.

V mladší kategorii nás reprezentoval Franta Halfar, Vojta Hula, Vojta Horák, Max Kalus, David Olšanský, Vojta Kružberský a Matyáš Drašák. Starší družstvo tvořili Kuba Kadlíček, David Dušek, Matěj Hill, Marek Drozd, Kuba Žurek a Tobiáš Glogar. Kluci blahopřejeme, jen tak dále!


 Gymnastika

1. gymnastickou soutěž mají za sebou naše prvňačky, které předvedly stejně jako soutěžící z ostatních ročníků sestavy na hrazdě, prostných a v přeskoku. Zvítězila Eliška Hrušková, o 2. - 3. místo se podělily Julča Hendrichová a Eliška Mrákavová.                        Žákyně 2. a 3. tříd soutěžily společně. Tady získala 1. místo Sofie Sprinzová, 2. místo Klára Nováková a místo 3. Julča Krybusová.                                                                          V soutěži 4. a 5. tříd nejlépe zabodovala Veronika Holušová, Tereza Přibylová a Amálka Bárky, mezi děvčaty 6. a 7. tříd  Radka Tomanová, Viktorka Šustková a Tereza Haburová a žákyně 8. a 9. tříd skončily v pořadí Tereza Kremerová, Lucie Antlová a Jana Manderlová.

Soutěže se zúčastnili i chlapci, a to ti nejmladší a nejstarší. Prvňák Vojta Přibyla získal zlato a druhák Kryštof Lojkásek 2. místo. Ostatní zástupci této kategorie se zúčastnili jiné sportovní soutěže.  V nejstarší kategorii si odnesl zlatou medaili Tomáš Antl, stříbrnou Adam Gebauer a bronzovou Jonáš Říman. Foto zde.

Všem vítězům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů na soutěži škol okresu Opava. 


Turnaj v Piškvorkách

14. 11. 2022 se žáci školní družiny zúčastnili piškvorkového turnaje na ZŠ Otická. Před soutěží žáci pilně trénovali a ti nejlepší z nejlepších se poté zúčastnili turnaje – Ashley Rašíková, Elizabeth Wolfová, Štěpán Kurka, Tobiáš Kolečkář, Samuel Mrózek a Jakub Kadlíček. Hry se zúčastnilo 6 škol, avšak zlatou medaili s velkým štěstím získal náš tým! Dětem tedy moc gratulujeme a těšíme se na příští rok. Foto zde.  J


Malý teamgym

Krásné 2. místo si odvezla děvčata z gymnastické soutěže Malý teamgym, která proběhla v sobotu 12. 11. 2022 v Olomouci. Protože se jednalo o soutěž organizovanou obci sokolskou, reprezentovala děvčata TJ Sokol Kateřinky, s kterou úzce spolupracujeme.    Na přípravě děvčat se kromě vychovatelek podílely i naše bývalé žačky Stela Paterová, Adéla Grabiášová a Míša Konečná. Foto zde.

Družstvu složenému z Klárky Novákové, Julie Ondrejové, Ilonky Marešové, Anitky Chalupové, Julie Krybusové, Elišky Heimové, Ashley Rašíkové a Karolínky Billerové blahopřejeme.


Výsledky soutěže ve sběru kaštanů

Během podzimu jsme sbírali kaštany, které si odváželi lesníci, aby jimi mohli zpestřit v zimě zvířátkům v lese stravu. Sbíraly hlavně děti tříd nižšího stupně. Nejvíce, a to 528 kg nasbírali žáci 2. B, 394 kg žáci 1. A a 189 kg žáci 4. A. Nejlepšími sběrači byla děvčata Julča Seemannová z 2. B / 280 kg/, Ella Lintnerová z 3. B /97 kg/ a Viktorka Koniorová z 4. A / 84 kg/. 

Všem sběračům děkujeme!


Koloběžkové závody 2022

1. medaile, které jsme v letošním školním roce pověsili dětem na krk byly medaile z koloběžkových závodů. Ty jsme sice museli díky počasí o 2 dny posunout, ale i tak se jich zúčastnilo hodně dětí, hlavně prvňáků. U všech účastníků bylo vidět nadšení a radost z pohybu. Foto zde.


Florbalový turnaj školních družin

Naši nejmenší florbalisté mají za sebou svůj 1. turnaj. Turnaje se bohužel kromě našich dětí zúčastnili jen žáci 1. tříd ŠD při ZŠ Edvarda Beneše, ostatní ŠD nabídky účasti na turnaji nevyužily. To ale nic nemění na tom, že zlaté medaile si odnesli naši florbalisté z   1. B, stříbrné žáci E. Beneše a bronzové florbalisté a florbalistky 1. A. Foto zde.

Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů i ve vyšších třídách.


Okresní dopravní soutěž

5. května 2022 se konala dopravní soutěž školních družin v Opavě -Kylešovicích. V kategorii děvčat 3. tříd se na 1. místě umístila Viktorie Koniorová a v kategorii chlapců 4. tříd obsadil Lukáš Ondračka 3. místo. Děkujeme za reprezentaci a všem gratulujeme. 


Badminton

28. 4. 2022 se uskutečnil již 9. ročník okresního přeboru ŠD v badmintonu. Hráli jsme v Multifunkční hale za účasti 5. školních družin. Celkově jsme obsadili dvě první místa, dvě druhá místa a jedno 5. Za starší děti se na prvním místě umístili Radka Tomanová a Ondra Šumbera, druhé místo získala Nela Honková, za mladší děti Jakub Kadlíček. Na pátém místě byla Noemi Heinzová. Všem dětem děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci. Foto zde.


Česko se hýbe

je republiková soutěž v předvedení podiových skladeb. Postupového kola v Praze se zúčastnily i naše nejmenší gymnastky. Se skladbou nazvanou Pippi dlouhá punčocha. Děvčata si odsud přivezla nejen pěkné 7. místo, ale i celou řadu krásných zážitků. Foto zde.


Sběr papíru

V letošním jarním sběru papíru se podařilo nejvíce papíru nasbírat žákům 1. B a 8. A. Vítězné třídy získaly sladkou odměnu.


Dopravní soutěž

Dopravní soutěž, která proběhla v naší ŠD se skládala z testu znalostí dopravních předpisů a z jízd zručnosti. 

Výsledky:

1. třídy chlapci

1. František Halfar                                                                                                                2. Michal Kuděla                                                                                                                    3. David Olšanský

1. třídy děvčata

1. Sofie Mertová                                                                                                                    2. Ema Suchánková                                                                                                                3. Anita Chalupová

2. třídy chlapci

1. Marek Bánovec                                                                                                                    2. Justýn Lexa                                                                                                                          3. Max Wehovsky

2. třídy děvčata

1. Ella Lintnerová                                                                                                                  2. Karolína Billerová                                                                                                                3. Tereza Tůmová

3. třídy chlapci

1. Jakub Grygar                                                                                                                      2. Jakub Kadlíček                                                                                                                  3. Tobiáš Kolečkář

3. třídy děvčata

1. Viktorka Koniorová                                                                                                            2. Magdaléna Hanušová                                                                                                          3. Sofie Škývarová

4. třídy chlapci

1. Lukáš Ondračka                                                                                                                2. Šimon Libo                                                                                                                        3. Marek Drozd

4. třídy děvčata

1. Sára Petrovská                                                                                                                  2. Nela Matějková                                                                                                                    3. Amálka Černá

Vítězům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů na okresní soutěži.


Velikonoční aerobik

Už několikrát organizovala naše ŠD soutěž v aerobiku tzv. Vánoční aerobik, ale covidová doba nám to už 2 x nedovolila, a proto jsme ho letos vyměnili za Velikonoční aerobik. A že soutěž dětem chyběla svědčí velká účast. V naší tělocvičně se sešla zhruba stovka dětí, převážně děvčat. Podle p. vychovatelky Hřivnacké, které vydatně pomáhal Kamil Konopka, žák 6. B, děti odcvičily v základním kole, paní vychovatelky zúčastněných ŠD mezi nimi vybraly 10 nejlepších, které postoupily do kola finálového. Naše ŠD uspěla hlavně v soutěži 1. a 2. tříd, kde se Vanessa Richlá umístila na 1. místě, Sofie Sprinzová na místě 2. Do finálového boje postoupila ještě Julinka Ondrejová a Klára Nováková. Děvčatům blahopřejeme a už teď se těšíme na další soutěže. Foto zde.


Gymnastický trojboj

V polovině měsíce března jsme pro naše nejmenší žačky uspořádali závody ve sportovní gymnastice. Ve skvělé náladě a s úsměvem na rtech, jsme soutěžili na třech stanovištích – přeskok, hrazda a lavička. Sady medailí si dívky rozdělily po krásných výkonech a statečných bojích v duchu „FAIR PLAY“.  Fotozde.

Gymnastkám gratulujeme a těšíme se na další hezké odpoledne a jejich cvičební pokroky….


Výsledky soutěže ve sběru kaštanů 2021

Pořadí tříd

1.        2. A                610kg

2.        1. B                483,5 kg

3        2. B                 417,5 kg

4.        1. A               326,5 kg

5.        3. A                149,5 kg

6.        4. A                89,5 kg

7.        4. B                47 kg

8.        5. A                  7 kg

9.        5. B                  5,5kg

Nejlepší sběrači

1.    Julie Seemannová               268 kg

2.    Marek Bánovec                    239  kg

3.    Sára Vrbová                         135 kg

4.    František Hendrich                  126 kg

5.    Vojtěch Hula                             85 kg

6.    Sofie Mertová                           84, 5 kg

7.    Karolína Rybářová                     75 kg

8.    Matyáš Novák                           70 kg

9.    František Halfar                         62 kg

 

10. Dominik Beňo                             60 kg


Výsledky soutěže ve sběru kaštanů 2020

Pořadí tříd

1.        1. A                641 kg

2.        1. B                441 kg

3.        2. A                274 kg

4.        3. A                187 kg

5.        3. B                164 kg

6.        5. A                120 kg

7.        4. A                108 kg

8.        2. B                  96 kg

9.        5. B                  78 kg

10.      4. B                  27 kg

Nejlepší sběrači

1.        František Hendrich                   117 kg

2.        Markéta Pospěchová                 83 kg

3.        Matěj Pospěch                            78 kg

           Simona Grómanová

4.        Ema Krybusová                             67 kg

5.        Elen Mertová                                 60 kg

6.        Elizabeth Wolfová                         59 kg

7.        Karolína Billerová                          57 kg

8.        Amálie Černá                                55, 5 kg

9.        Stanislav Palička                           54 kg 

10.      Jakub Gilík                                     52 kg


 

Koloběžkové závody

Tak máme za sebou 1. soutěž v tomto školním roce - závody na koloběžkách. 
V soutěži 1. tříd se na 1. místě umístil Dominik Machanec a Vanessa Richlá, na 2. místě Max Wehowsky a Ella Lintnerová a na 3. místě Jakub Gilík a Valérie Vargová. 
Mezi žáky 2. tříd zvítězili Tomáš Michalisko a Terezka Přibylová, na 2. místě skončili Dominik Vícha a Amálka Bárky a na 3. místě Veronika Musálková, Jakub Škrášek a Ondřej Fládr.
Soutěž žáků 3. tříd vyhráli sourozenci Nikol a Vojta Lampovi, 2. místo získali Míša Křižanovská a Matěj Hill a místo 3. Natálka Otýpková a Kuba Vaněk.
Do soutěže se zapojili také starší žáci - čtvrťáci a páťáci. Chlapci 4. tříd dojeli v pořadí Marek Martinák, Matěj Hrtus a Honza Steček, děvčata v pořadí Radka Tomanová a Katka Fryčková.
Páté třídy reprezentovala pouze děvčata, kde Zuzka Paličková porazila těsně Helenku Varady. 
Foto zde.
Pěvecká soutěž ŠD okresu Opava
I když v "družinovém" kole nezvítězily, okresního kola pěvecké soutěže se zúčastnila skupinka žáků 2. A, která měla připravené pásmo lidových písniček na téma BARVY a to Natálie Otýpková, Nela Matějková, Sofie Kučová, Amálka Černá, Elen Mertová a Tomáš Mališka a umístila se ve zlatém pásmu, stejně jako reprezentant větších dětí Kryštof Holaň.

Turnaj ŠD v basketu
Turnaje pro žáky ŠD 1. - 3. tříd se zúčastnilo i družstvo naší ŠD, které tvořili Tobiáš Jakub Vaněk, Dominik Kudela, Sofie Kučová,.....Děti obsadilo pěkné 4. místo,
Výsledky pěvecké soutěže
1. třídy
1. Anička Onderková
    Vanessa Kadeřábková
2. Vanessa Klepková
3. Karolína Hanková a Veronika Noháčková
2. třídy
1. Dominik Godovský a Adam Buchta
2. Diana Filipová, Kristýna Žužálková a Kateřina Běláková
3. Natálie Broklová a Adam Slaný
   Sofie Kučová
3. třídy
1. Nela Olšanská a Nela Kupková
   Jakub Manderla
   Kryštof Holáň
2. David Heider a Nela Fládrová
   Kelly Tran a Kateřina Knoppová
3. Ondřej Šumbera a Radka Tomanová
Badmbinton ŠD okresu Opava
18. února se uskutečnil již 8. ročník soutěže v badmbintonu ŠD okresu Opava. Akce proběhla ve víceúčelové hale v Městských sadech. Naši ŠD reprezentovalo 7 dětí, z nichž 5 obsadilo medailovou pozici. Radka Tomanová a Ondřej Šumbera získali 1. místo, Štěpán Stoklasa a Nela Honková místo 2. a Daniel Czech místo 3.
Všem dětem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. 
Vánoční aerobik školy
Poslední školní den r.2019 ožila naše tělocvična tancem. Stejně jako v předešlých letech proběhla soutěž nazvaná Vánoční aerobik. I když jsme ve všech kategoriích vyhlásili vítěze, bylo pro nás podstatné, že všichni soutěžící cvičili s chutí a elánem. Foto zde.
Výsledky vánoční laťky 2019
1. třídy

1. Lenka Hrušková

2. Vanesa Cihlářová

3. Veronika Holušová

1. Jakub Grygar

2. Tobiáš Kolečkář

3. Dominik Vícha

2. třídy

1. Valérie Kubánková

2. Sára Petrovská

1. Tobiáš Glogar

2. Tobiáš Šrajer

3. Matyáš Kolečkář

3. třídy

1. Tomáš Žák

2. Marek Martinák

3. Max Čirž

1. Tereza Haburová

2. Radka Tomanová

3. Kristýna Rádková

Foto zde.


 Soutěž ŠD okresu Opava v aerobiku

V pondělí 9. 12. 2019 se v naší malé tělocvičně sešlo zhruba 150 dětí, které soutěžily o medaile v aerobiku. Děti cvičily podle p. vych. Hřivnacké a porota složená z vychovatelek z zúčastněných ŠD vybírala ty nejlepší z nich. Naši ŠD nejúspěšněji reprezentovala prvňačka Viktorka Premusová /2. místo/ a žák 4. třídy Kamil Konopka, který porotu obzvlášť zaujal a získal 1. místo. Foto zde.
Malý teamgym
Malý teamgym je soutěž, kdy gymnastky předvádějí skoky na malé trampolíně a akrobatické řady na gymnastickém koberci. Naše nejmenší gymnastky se této soutěže zúčastnily v neděli 17. listopadu 2019. Z Olomouce, kde soutěž proběhla si děvčata dovezla krásné 4. místo. Foto zde. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.
Turnaj v pexesu
Do turnaje v pexesu se zapojili všichni žáci naší ŠD. Nejprve proběhla soutěž v jednotlivých odděleních, z nich vyšli účastníci finálového kola a ti bojovali o celkové vítězství. Nejúspěšnějším hráčem pexesa se stal, stejně jako loni, Ondřej Šumbera, 2. místo obsadil Kamil Konopka a třetí Zuzka Paličková. Foto zde. Blahopřejeme.
Liga ŠD okresu Opava v házené
I přes onemocnění p. vych. B. Vaňkové jsme se úspěšně zapojili do soutěže v házené. Obzvlášť dobře si vedlo družstvo starších chlapců, které vyhrálo všechny zápasy, ale i žáci 2. a 3. tříd si zaslouží velkou pochvalu.
Turnaj školních družin okresu Opava se za účasti osmi ŠD uskutečnil v tělocvičně ZŠ Šrámkova. Naše družstvo ve složení Sára Valíková, Kuba Kirschner, Kryštof Glogar, Sebastián Strnadel, Matias Sikora, Viktor Kuty, Šimon Tůma, Ondra Šumbera, Honza Pavlíček a Honza Steček obsadilo krásné 2. místo. Blahopřejeme!
Soutěž v jízdě na kolečkových bruslích
1. soutěž ŠD okresu Opava v tomto školním roce byla pro naši ŠD byla velmi úspěšná.
Odnesli jsme si celou řadu krásných umístění. Foto zde.
Házej jako Bára byl název akce, kterou pro žáky nar. v roce 2012 a 2013 připravil HIT Opava, oddíl zabývající se baseballem a softballem. Děti si vyzkoušely odpaly basebollovou pálkou, hod do dálky, seznámily se s jednodušenou hrou i s vybavením baseballového hráče. Všechny děti si odnesly odměnu. Naši reprezentanti se v soutěži škol v hodu do dálky umístili na krásném 2. místě. Blahopřejeme!
 Koloběžkové závody
Krásné počasí, nadšení a snaha o nejrychlejší jízdu provázelo letošní ročník koloběžkových závodů. Medaile a diplom si sice odnesli v každé kategorii jenom soutěžící na 1., 2. a 3. místě, ale všechny děti získaly sladkou odměnu a taky pěkný zážitek. Foto zde.
Přehlídka dramatické tvorby ŠD a ŠK okresu Opava
Vyvrcholením práce dětí, které navštěvují dramatický kroužek je každoročně účast na Přehlídce dramatické tvorby ŠD a ŠK okresu Opava, která probíhá v Loutkovém divadle.     Letos se nám obzvlášť dařilo, protože kromě 2. místa za předvedení pohádky O líném Honzovi jsme získali i 2 ocenění za nejlepší herecký výkon. A to Kamil Konopka za roli líného Honzy a Nela Fládrová za roli tetky. Foto zde.
Všem hercům blahopřejeme a přejeme hodně sil do nácviku dalších vystoupení.

Číst dál...

GDPR

Ochrana osobních údajů