Třídní učitelka: Veronika Krajíčková

Rozvrh hodin třídy najdete zde

Listopad

V listopadu jsme návštěvu knihovny spojili s besedou o Moravskoslezském kraji. Děti si tím zopakovaly, co už o svém kraji věděly a své znalosti ještě více prohloubily, fotky zde
Také jsme měli možnost navštívit Zámek Kunín, kde se nám velice líbilo. Zámek je plný dobových předmětů a prohlídka byla velice poutavá, fotky tady
Přípravu na první adventní neděli jsme spojili s malbou adventního věnce.

Říjen

Měsíc říjen děti zahájily v pracovních činnostech výrobou podzimníčků s paní učitelkou Havránkovou, fotky zde.
Již podruhé jsme navštívili knihovnu, abychom si rozdali perličky a zkontrolovali, kolik jich už máme. Další návštěva nás čeká v listopadu.
U příležitosti státního svátku nás navštívily žačky deváté třídy. Měly připravený program pro děti, aby se lépe seznámily s významem data 28.10. pro Českou republiku.

Září 2022

Nový školní rok jsme zahájili velmi aktivně. Nejdříve jsme se zapojili do projektu Lovci perel, jehož cílem je nasbírat za školní rok co nejvíce perliček. Jak perličky získat? Přečíst knihu z nabídky, odpovědět na příslušnou sadu otázek a vše odevzdat v knihovně. První návštěva proběhla hned 8.9., kde nás paní knihovnice seznámila se všemi pravidly.

Hned v dalším týdnu jsme v rámci projektu E.C.H.R.E. European Cultural Heritage: Resource for Education navštívili Kapli sv. Kříže neboli Švédskou kapli. Tím jsme získali další rozšiřující informace o Kateřinkách. Fotky jsou k nahlédnutí zde.

V posledním zářijovém týdnu jsme v Malých Hošticích, pod vedením příslušníka městské policie, absolvovali dopravní výchovu, fotky tady.

Poslední akcí v září byla návštěva Obecního domu a účast na animačním programu Cesta města. Shrnuli jsme si tím všechny znalosti o Opavě a mohli jsme si vyzkoušet mnoho aktivit, fotky zde.

Září bylo velice pestré a už se těšíme na to, co nás čeká v měsíci říjnu.

Počítadlo

Ochrana osobních údajů