Třídní učitelka: Monika Pospíšilová

Škola v přírodě

Škola v přírodě v Budišově nad Budišovkou byla super. Zažili jsme mnoho zábavy, podnikli jsme výlet s překvapením na rozhlednu Halaška a užili jsme si předávání vysvědčení v přírodě :D Foto zde.

Dne 15. 3. jsme navštívili knihovnu Petra Bezruče

Setkání dětí se spisovatelkou Michaelou Fišarovou a hercem Miroslavem Reilem bylo veselé a inspirativní. A jak reagovaly děti na besedu?

„Nejvíce se mi líbila zvuková kulisa a hraní příběhu.“
„Líbil se mi ten pán, byl moc vtipný.“
„Bylo to celé moc hezké povídání.“
„Líbilo se mi, jak hráli pohádku a při tom jsme se někdy lekli a pobavili se.“
„Líbilo se mi, jak předváděli knížku Kája a Claudie. A líbili se mi knížky.“
„Byla to moc velká sranda. Hlavně jak předváděli příběh Náš dvůr má tajemství.“
„Nejvíce se mi líbilo, jak ze sebe paní spisovatelka a pan herec dělali děti.“
„Líbilo se mi to umění.“
„Bylo to zábavné.“
„Nejvíce se mi líbilo, jak předstírali, že jsou děti. No líbilo se mi úplně všechno a také ty knihy.“
„Knížky od paní spisovatelky jsou krásně ilustrované.“
„Zkrátka to bylo fajn.“
„Bylo to strašně pěkné. Povídali a hráli, co se stalo v knize.“
„Líbilo se mi, jak nás uvítali.“
„Všechny knihy byly úžasné. I paní Fišarová.“

Foto zde
21. 3. jsme si užili PONOŽKOVÝ DEN

zaměřený na lidi s Downovým syndromem. Symbolickým nazutím dvou rozdílných ponožek je možné vyjádřit podporu lidem s touto diagnózou.

Lidé s Downovým syndromem mají o jeden 21. chromozom navíc, takže jsou tři. Ponožky patami k sobě to připomínají :D  Foto zde.

22. 3. jsme byli velikonočně ozdobit větičku na Dolním náměstí. Foto zde.

Projekt Opava

Minulý týden jsme se věnovali projektu Opava (zároveň ještě v rámci projektu E.C.H.R.E. European Cultural Heritage: Resource for Education). Velmi nás bavilo pracovat ve skupinách a vzájemně si předávat informace o historii našeho města a jeho památkách. Foto zde.

Cesta dějinami města

Dne 17. 10. jsme se zúčastnili krásné besedy o Opavě – Cesta dějinami města. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o našem městě. Bylo to moc zábavné a v rámci projektu E.C.H.R.E. European Cultural Heritage: Resource for Education. Také jsme si vyzkoušeli dobové kostýmy. Foto zde.

Návštěva zámku v Raduni

Jaro jsme v tomto školním roce přivítali návštěvou zámeckého parku v Raduni. Při společné procházce zámeckým parkem jsme věnovali pozornost rozmanitým změnám jarní přírody, určovali jsme jarní květiny, poznávali ptactvo a drobné zvířectvo a rovněž jsme si připomínali, jak důležité je naši přírodu chránit a jak se k ní máme chovat. Po procházce v parku následovala komentovaná prohlídka zámku Raduň , kam jsme vyrazili rámci projektu E.C.H.R.E. European Cultural Heritage: Resource for Education. V zámku nás přivítala průvodkyně v dobovém kostýmu, která nás provedla celým zámkem a sdělila nám spoustu zajímavostí týkajících se nejen samotného života na zámku, ale také tradic spojených s oslavou Velikonoc na zámku. Její výklad byl velmi zajímavý a pro děti poutavý. Dokonce jsme si mohli vyzkoušet, jak lidé v minulosti prali prádlo a poznali jsme i exotická zvířata z dalekých cest.

Planetárium

V dubnu jsme oslavili Den Země a začátkem května jsme návštívili Planetárium v Ostravě. Celodenní návštěva Planetária začala v samotném sále planetária, ve kterém nás přivítali komentovaným úvodem s ukázkou hvězdné oblohy. Poté jsme shlédli film Kouzelný globus, ve kterém se malá Mia vydala na prázdniny ke svému dědovi. V podkroví jeho domu objevila astronomický přístroj, který dokáže měnit roční období na celé planetě. Děti si prostřednictvím tohoto filmu v příběhu dozvěděly o pohybech Země, střídání dne a noci, sklonu zemské osy, střídání ročních období a vlivu těchto změn na rostliny a zvířata. Následně nás čekala prohlídka interaktivní expozice Experimentária.