1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde
 
hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
Naše škola má nejlepší němčinářky v republice
 
Lesewettbewerb
 
Dne 10.5. 2023 se na Slezské univerzitě v Opavě konala soutěž ve čtení a dramatizaci německých textů pro žáky základních a středních škol. Soutěže se účastnili studenti z celé republiky. Naši školu reprezentovaly holky Nela Vašicová, která získala krásné první místo, Laura Vegelová, která obdržela nádherné 3. místo a Eliška Vondřejcová, která skončila 4.! Žákyním moc děkujeme a doufáme, že se němčině budou věnovat i na středních školách.
Foto zde.
 
Markéta Kramolišová
 
Naše škola má nejlepšího angličtináře v kraji 
 
V pátek 28. 4. 2023 proběhlo ve Středisku volného času v Ostravě krajské kolo v olympiádě z anglického jazyka. Soutěž se skládala z poslechu a ústní části. Právě v té druhé se rozhodovalo o vítězi, kterým se stala žákyně naší školy Eva Szrajberová (9. roč.). Při vyhlašování výsledků ocenil vedoucí poroty nejen Eviny mimořádné znalosti angličtiny, ale také její kultivovaný projev a všeobecný přehled. Tímto Eva postoupila do celostátního kola, což je mimořádná událost, a budeme ji všichni držet palce. J. Valeček 
 
Opavský skřivánek 2023 
 
V pátek 31. března 2023 se v prostorách Střediska volného času v Opavě uskutečnilo okrskové kolo soutěže dětských lidových zpěváčků Opavský skřivánek. Naši školu reprezentovalo osm žáků. V kategorii 2. a 3. tříd zazpívali Mariana Krajíčková (2.A), Ecaterina Lindovská (2.B), Daniel Gnida (2.B), Julie Ondrejová (2.B) a Elena Poláčková (2.B).  
 
V kategorii 8. a 9. tříd se předvedli Kryštof Holaň (8.B), Václav Galvas (8.A) a Marián Žák (9.B). 
 
Děkujeme všem účinkujícím za vzornou reprezentaci a blahopřejeme Danielovi Gnidovi a Mariánovi Žákovi k postupu do regionálního kola soutěže. 
 
V pátek 21. dubna 2023 se v Loutkovém divadle v Opavě uskutečnilo regionální kolo soutěže Opavský skřivánek, které probíhalo formou veřejného koncertu. Soutěžící měli opět připravené dvě písně, se kterými postoupili z prvního kola. Jednu píseň zazpívali bez hudebního doprovodu a druhou píseň za doprovodu cimbálové muziky. Naši školu reprezentoval Daniel Gnida (2.B), který se umístil na krásném 3. místě a Marián Žák (9.B) rovněž obsadil 3. místo. Děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme. 
 
Matematická olympiáda
 
14 15 vs03 MatematikaVe středu 12.dubna proběhlo okresní kolo matematické olympiády. Z naší školy postoupili úspěšní řešitelé školního kola: Nikola Kupková, Zuzana Paličková a Matyáš Kozelský.  A reprezentovali nás opravdu skvěle.
 
V kategorii 7.tříd Zuzana i Matyáš získali plný počet bodů a obsadili dělené první místo. V kategorii 6.tříd Nikola získala 17 bodů z 18 možných a bodově se umístila na druhém místě. Všem třem blahopřejeme a děkujme za skvělou reprezentaci školy.

Číst dál...

 
Opavský průmysl očima dětí
 
Vítězové  kategorie 
 
1. Nejlepší fotografie vyhodnocená odbornou porotou Institutu tvůrčí fotografie Slezské university - Vojtěch Šína
 
2.  nejlepší fotografie dle hlasování návštěvníků OD Breda - Valerie Kopišová 
 

 
Lesewettbewerb!
 
Gratulujeme žákyním Nele Vašicové (8.B) za krásné 4. a Lauře Vegelové  (8.B) za krásné 6. místo v soutěži ve čtení německých textů pro žáky základních a středních škol, která se uskutečnila na Slezské univerzitě v Opavě.
 
M. Kramolišová

Číst dál...

 
Úspěch v chemické soutěži ChemQuest
 
11 12 vs2ChemieNa začátku dubna probíhala pod záštitou Vysoké školy chemicko – technologické v Praze chemická soutěž ChemQuest, které se zúčastnily také žákyně devátého ročníku naší školy Anežka Parvová a Eliška Pekárková. V rámci soutěže dívky natočily krátké video s názvem „Víš, co jíš?“. V tomto videu prováděly porovnávání obsahu lepku v různých druzích mouky. Celá soutěž probíhala online.
 
Součástí soutěže byla také tzv. Cena veřejnosti – v této kategorii mohl hlasovat kdokoli chtěl pro jakékoli video, které se mi líbilo nebo ho oslovilo. S potěšením můžeme pogratulovat Anežce a Elišce, protože právě jejich video obdrželo nejvíce hlasů a získalo Cenu veřejnosti!
 
Tímto bychom rádi poděkovali všem žákům, rodičům, učitelů, přátelům školy a všem ostatním, kteří pro výherní video hlasovali. Děkujeme a žákům ZŠ Vrchní přejeme více podobných úspěchů! 
 
Biologická olympiáda
 
12 13 vs8 BiologieV týdnu od 25. 3. do 31. 3. se na naší škole uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády. Žáci vyššího stupně soutěžili online v testu obecných znalostí, poznávali organismy a doma experimentovali při plnění laboratorní úlohy.
 
Soutěž se odehrávala ve dvou kategoriích – kategorie C pro žáky 8. a 9. ročníků a kategorie D pro žáky 6. a 7. ročníků. V kategorii C se na prvním místě umístil Michal Matěj (8A), na druhé pozici byla Eliška Pekárková (9A) a třetí příčku obsadil Jiří Podzemný (8A). V kategorii D převálcovala konkurenci Laura Vegelová (7B), další dvě místa obsadili žáci 6B – stříbro brala Bára Žůrková a bronz Filip Brokl.
 
Žáci, kteří svá kola vyhráli, automaticky postupují do krajského kola. Gratulujeme!
 
Kompletní výsledky zde.
 
Matematický klokan
 
11 12 vs1KlokanDne 19. 3. 2021 se uskutečnilo školní kolo soutěže Matematický klokan. I když soutěž probíhala online, byli jsme moc rádi, že se do ní můžeme zapojit. Jako již každým rokem se soutěže zúčastnili žáci druhých až devátých tříd, a to ve čtyřech různých kategoriích.
 
Dnes již známe jména těch, kteří obsadili přední místa a všem zúčastněným a níže jmenovaným žákům moc gratulujeme.
 
CVRČEK
 
Jan Varady 3. A 90 bodů
Samuel Mrózek 2. B 90 bodů
Tobiáš Glogar 3. B 86 bodů
Gabriela Šatná 2. B 85 bodů
 
KLOKÁNEK
 
Filip Merta 5. A 92 bodů
Lucie Vítková 5. A 88 bodů
Jan Adamec 5. B 88 bodů
Ondřej Chudý 5. B 77 bodů

Číst dál...

 
Okrskové kolo recitace 2020
 
19 20 vs07Boj o postupová místa do okresu se již tradičně uskutečnil v prostorách opavského loutkového divadla. Také letos se sešlo velké množství recitátorů, a tak bylo od počátku jasné, že uspět nebude snadné.
 
Kromě maximálního počtu zástupců v kategoriích od druhých do devátých tříd nás letos reprezentoval také prvňáček Ondřej Fládr, který se s básní Dobrý den rozhodně velkého pódia nezalekl a s úsměvem na tváři postoupil! J Další dvě kategorie nižšího stupně byly tradičně obsazeny nejpočetněji a my jsme moc rádi, že se naši žáci se svými výkony rozhodně neztratili. Foto zde.
 
Kategorie vyššího stupně nabízejí boj již ostřílených „mazáků“. O to větší radost máme z postupu hned tří našich recitátorů. Adam Czech, Matěj Rychlý a Klára Vadinská se tak 13. března představí v okresním kole. Všem gratulujeme, děkujeme za skvělou domácí přípravu a držíme palce dál!
 
Matematická olympiáda okresní kolo
 
13 14 vs6 OlympiadaV posledním lednovém týdnu proběhlo okresní kolo matematické olympiády pro žáky pátých a devátých tříd. Naši školu reprezentovali Radka Balloková, Jakub Nosek a Michal Kovář za pátý ročník, Jakub Černohorský a Matěj Valík za devátý ročník.
 
I přesto, že byla konkurence velmi silná, se naši žáci umístili na krásných místech, zejména pak zástupci pátého ročníku, kteří se všichni stali úspěšnými řešiteli okresního kola.
 
Jednotlivě Radka Balloková na nádherném 2. místě, Michal Kovář na krásném 11. místě a Kuba Nosek na pěkném 34. místě. Hochům z devátého ročníku děkujeme za maximální nasazenost, se kterou do toho šli.
 
Všem moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.
 
Školní kolo recitační soutěže
 
Po loňském velmi úspěšném ročníku jsme letos vstoupili do recitační soutěže plní očekávání a nadějí. Krásné básně, ale i prozaické texty byly na Vrchní k poslechu ve středu 12. 2. Stejně jako loni se ho i letos společně zúčastnili žáci obou stupňů. Mladší tak měli možnost sledovat již ostřílené kolegy a něčemu se přiučit, starší pak prožili příjemné dopoledne při poslechu často známých veršů a mohli podpořit své mladší kamarády. Foto zde.
 
Nejvíce porotu zaujali a do okrskového kola postoupili tito žáci:
 
Kategorie 2. a 3. třída:
Czech Daniel, Mertová Elen
 
Kategorie 4. a 5. třída:
Dubovanová Klára, Humplík Václav
 
Kategorie 6. a 7. třída:
Rychlý Matěj, Czech Adam
 
Kategorie 8. a 9. třída:
Vadinská Klára, Rudyncová Lucie
 
Všem recitátorům děkujeme za krásný kulturní zážitek a postupujícím přejeme mnoho štěstí v dalších kolech.
 
Den přírodních věd
 
14 15 vs2 FyzikaDne 20. listopadu 2019 se v budově Slezského gymnázia a v přilehlé sportovní hale uskutečnila výjimečná akce - projektový den pod názvem Den přírodních věd, které se za naši školu zúčastnili A. Parvová, J. Černohorský a M. Valík.
 
Studenti gymnázia si připravili pro ostatní žáky spoustu nádherných stanovišť. Všichni se zde seznámili s robotikou, vesmírem a virtuálním průvodcem lidského těla, prozkoumali periodickou tabulku pomocí rozšířené reality.              

Číst dál...

  
Krajská přehlídka dětské sólové recitace
 
18 19as03Velmi příjemné odpoledne plné výborných recitačních výkonů nabídla krajská přehlídka dětské recitace, která se konala v pátek 26. dubna v Ostravě.
 
V kategorii osmých a devátých tříd se mezi třinácti nejlepšími recitátory Moravskoslezského kraje představila také naše žákyně Nikol Hájková, pro kterou byla tato účast tečkou za úspěšnou reprezentací naší školy. Nikol tak moc děkujeme za její píli a nadšení, se kterým se každý rok prala s novými texty, a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 
Matematická olympiáda okresní kolo
 
13 14 vs6 OlympiadaV minulém týdnu proběhlo okresní kolo matematické olympiády. Velmi úspěšně za naši školu bojovali tito žáci: Ondřej Kuděla a Jan Černohorský za šestý ročník, Filip Kovář za sedmý ročník a Matěj Valík za osmý ročník. Ačkoliv byla konkurence velmi silná, kluci bojovali do poslední chvíle a právem si úspěšně obhájili přední pozice v celém okrese!
 
Filip Kovář se umístil na neuvěřitelném 1. místě. Ondřej Kuděla se umístil na krásném 5. místě. Tímto jim gratulujeme a přejeme hodně úspěchu v dalších vědomostních soutěžích.
 
Pythagoriáda
 
13 14 vs5 PythagoriadaV minulém týdnu proběhla, jako tradičně každým rokem, matematická soutěž Pythagoriáda. Soutěž je určena pro žáky 5. -8. ročníků. Školního kola se zúčastnilo 90 žáků. Do okresního kola mohou postoupit žáci, kteří mají 10 bodů a více. Mezi tyto žáky se probojovali:
 
 
5. ročník: Nela Mořkovská – 13 b., Matyáš Tůma – 10 b., Marián Žák – 10 b.
 
6. ročník: Jan Dušek – 10 bodů
 
7. ročník: Barbora Mitášová, Filip Kovář, Pavel Gilík, Vojtěch Šíma a Antonín Kozelský – všichni získali 10 bodů
 
8. ročník: Honza Krček – 13 b., Jakub Černohorský – 12 b., Markéta Stoklasová – 11b., Matěj Valík – 11 b., David Daněk – 10 b.
 
Všem úspěšným žákům gratulujeme a v okresním kole přejeme nejen hodně štěstí, ale i bystrou mysl.
 
Prezentace 2019
 
18 19 vs02 PrezentaceVe středu 27. března 2019 proběhla v aule Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě přehlídka počítačových prací žáků základních škol v rámci soutěže Prezentace. 
 
Z přihlášených powerpointových prezentací, webových stránek, počítačových programů i videoklipů vybrala odborná porota třináct zajímavých a tematicky různorodých příspěvků, které jejich autoři mohou veřejně předvést svým vrstevníkům i učitelům.
 
Autory nejúspěšnějších prací jsou Filip Hostinský, který obsadil 2. místo, Anežka Parvová a Kája Kvasničková, které obsadily 3. místo a kolektiv autorů Adam Beinhauer, Filip Čelůstka, Jan Černohorský a Matěj Rychlý, kteří se svou kolektivní práci umístili na 4. místě.
 
Všem gratulujeme a přejeme mnoho sil a nadšení do dalších soutěží.

Číst dál...

 
Opavský průmysl očima dětí
 
17 18 vs03V této fotografické soutěži jsme měli veliké úspěchy. Žáci své fotky měli možnost získat ve strojírenských firmách Ferram, Prestar, AVHB, Elektric Hansen. Nejlepších 5 fotek, ZDE, z naši školy se dostalo do finálového kola, které bylo vystaveno v OC Breda. Každý finalista dostal malé dárky. 
 
Výsledky: Anketa návštěvníků - 3. místo - Řetěz - Jakub Dzida, 2. místo - Zaměřeno na přesnost - Filip Hostinský. Cena odborné poroty - 3. místo Filip Hostinský a 1. místo - Plazma - Ondřej Ševčík - získal nový fotoaparát Canon. Ocenění pro nejúspěšnější školu v soutěži - finanční dar předal primátor města Opava Radim Křupala.
 
Soutěže se ještě zúčastnily Markéta Nýčová - Odraz na olejové hladině, Kateřina Orlíková - Kapesník. Foto zde. Mgr. Aleš Gebauer
 
Megabajtík

13-14-vs8-BajtikDne 16. května 2018 proběhla ve škole Boženy Němcové počítačová soutěž Megabajtík, ve které měli žáci za úkol vytvořit prezentaci na téma "Můj sportovní klub". 

Hodnotila se promyšlená a logická struktura prezentace, náročnost zpracování, hypertextové odkazy a jejich funkčnost a grafické zpracování loga. Ve finálním kole obhájil 3. místo náš žák Šimon Petlák. 

Šimonovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších soutěžích!
 
Opavská dětská píseň
 
17 18 as02 ZpěvLidové písně v podání několika opavských dětských pěveckých sborů si mohli posluchači vychutnat ve čtvrtek 17. května v Loutkovém divadle.
 
Mezi účastníky nechyběl ani náš sbor tvořený z žáků vyššího stupně, který si připravil písně Mezi horami, Pani mamo švarnu cerku matě a Štyry mile za Opavum. Koncert se povedl a zaplněné divadlo si závěrečnou píseň Tancuj, tancuj zazpívalo se všemi sbory.
 
Velmi děkujeme panu Kosterovi za pozvání, krásně prožité odpoledne a budeme se těšit na další společné muzicírování.
 
Biologická olympiáda 
 
15 16 03ev PtakDne 23. 4. 2018 se naše žákyně Michaela Koutná zúčastnila okresního kola Biologické olympiády kategorie C a skončila v silné konkurenci na pěkném 7. místě. 
 
Vzhledem k výsledku je i stále určitá naděje k případnému postupu do dalšího kola. Budeme držet palce. 

Číst dál...


Testování Scio pro 5. ročník

V druhé polovině školního roku proběhlo na naší škole testování Scio pro 5. ročník a s potěšením vám oznamujeme, že naši školu navštěvuje žákyně – Barbora Mitášová, která získala OCENĚNÍ za výborné výsledky v Národním testování pro 5. třídu. Touto cestou jí blahopřejeme a těšíme se na další pěkná ocenění. Více najdete zde.


Hello games

14. 6. 2017 se 6 žáků naší školy zúčastnilo soutěže Hello games, konané v Dolní oblasti Vítkovice. Žáček 2. třídy soutěžil v hudební disciplíně (hra na housle), dvě žákyně 3. třídy si zasoutěžily ve znalostech první pomoci, 4. třídu reprezentovali dva žáci v matematice a žákyně 5. třídy předvedla anglické spelování. Poslední disciplína byla sportovní (hod na koš, slalom na koloběžce a lukostřelba). Ze 25 škol vybrala porota 5 nejlepších a ač jsme se neumístili, tento dlouhý den jsme si náramně užili a zakončili jej prohlídkou Světa techniky. Foto zde.


51. ročník Biologické olympiády – krajské kolo (18. 5. 2017)

2. místo – Michaela Koutná (8. A)

Velká gratulace! Blahopřejeme a držíme palce v dalších přírodovědných soutěžích !!!


Geologické kladívko – regionální soutěž VŠB Ostrava (28. 4. 2017)

16-17-vs09 KladívkoKategorie A – základní školy

1. místo

Leontina Mořkovská
Klára Quisová
Zuzana Bohačíková

5. místo

Michaela Koutná
Kristina Pattermannová
Soňa Flasarová

Gratulujeme!!!!!!

Číst dál...


Fotosoutěž

Cena primatoraJiž tradičně se naše škola zúčastnila fotografické soutěže Opavský průmysl očima dětí. Tentokrát mezi nimi byli i někteří žáci třídy 8.B. Součástí soutěže je nejprve exkurze ve vybraných opavských strojírenských firmách, kde jsme fotili zajímavé objekty a situace. Poté jsme vybrali 5 nejlepších a zaslali je porotcům naší školy, kteří vybrali 5 nejlepších a ty putovali na soutěžní výstavu.

Velkého úspěchu zde dosáhla Bětka Vavrlová, která získala cenu primátora. Gratulujeme ji a přejeme mnoho úspěchů nejen v dalších soutěžích!

Foto prací našich žáků najdete zde.

Pythagoriáda

13-14-vs5-PythagoriadaDne 25. května 2016 se v aule Slezské univerzity konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda.

Úspěšným řešitelem tohoto kola se stal Štěpán Pchálek z 8. B. 

Štěpánovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších soutěžích!


Megabajtík

13-14-vs8-BajtikDne 13. května 2016 proběhla na škole Boženy Němcové počítačová soutěž Megabajtík ve které měli žáci za úkol vytvořit prezentaci na téma Karel IV. 

Hodnotila se promyšlená a logická struktura prezentace, náročnost zpracování, hypertextové odkazy a jejich funkčnost a grafické zpracování erbu. Ve finálním kole obhájil 2. místo náš žák Vašek Pfleger.

Vaškovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších soutěžích!

Číst dál...


Finanční gramotnost do škol

14-15-vs05-penizeNaši žáčci Vrchňáčci se zúčastnili soutěže Finanční gramotnost do škol, která byla v letošním roce spuštěna pro 3. – 5. ročník základních škol. Tým DESETIKAČKY byl sestaven z těchto žáků:

Anastázie Šefčíková – kapitánka týmu (4. B)
Jakub Planka (4. C)
Jana Černá (5. B)
Václav Pfleger (5. B)

Školní kolo probíhalo během celého měsíce května, kde se náš tým umístil na 8. místě ze zhruba 130 týmů. Tímto si získal postup do finálového kola, které se uskutečnilo 19. 6. 2015 na Obchodní akademii Heroldovy sady v Praze. Ve finálovém kole měli ještě šanci postoupit o místečko výš. Našemu týmu se to podařilo a dovezli krásné 6. místo.

Všem zúčastněným žákům moc gratuluji a přeji mnoho úspěchů i v dalších soutěžích.


Evropa kolem nás

14-15-vs4-EvropaV letošním školním roce se naše škola opět zapojila do vědomostní a dovednostní soutěže Evropa kolem nás.

Tentokrát nás reprezentovalo družstvo 7. B třídy ve složení Kateřina Beková, Štěpán Pchálek a Hynek Závorka.
Družstvo si vedlo skvěle a v konkurenci základních škol a víceletých gymnázií z Moravskoslezského, Olomouckého a Jihomoravského kraje obsadilo 1. místo.


Blahopřejeme!


Merkur 2015

14-15vs-3Tým složený z žáků 7. tříd, jmenovitě Hynek Závorka, Štěpán Pchálek, Vratislav Wiesner, se umístili na 4. místě z 20 týmů. Soutěž pořádá Střední škola průmyslová a umělecká Opava. Jejich úkolem bylo co nejrychleji a nejpřesněji sestavit model nákladního auta a sekačky na trávu ze stavebnice Merkur 8. Medailové umístění uteklo jen o pověstný chloupek, což byl jeden bod.

Chlapcům děkujeme za velmi úspěšnou reprezentaci školy. Fotka zde.

Číst dál...


Evropa kolem nás

13-14-vs9
Kolektiv třídy 7.B se zúčastnil 6. ročníku vědomostní a dovednostní soutěže Evropa kolem nás. V konkurenci 44 základních škol si vedli velmi dobře, skončili na pěkném 13. místě a ve zpracování výtvarně-praktického úkolu obsadili krásné 3. místo.

Děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme.


Terénní exkurze Hlučínsko

V pátek 20.6.2014 se žáci 7. ročníků zúčastnili terénní exkurze do písčitých biotopů regionu Opavska. Žáci navštívili pískovnu v Kravařích a v Závadě u Hlučína. V přírodních ekosystémech pozorovali pozitivní a negativní vztahy v ekosystému, pochopili důležitost činnosti člověka ve vztahu k druhové biodiverzitě. Akce byla dotována grantem Magistrátu města Opavy a odborně lektorována p. Hanáčkem a p.Kubačkou. Foto zde.

Počítačová soutěž

13-14-vs8-BajtikVe čtvrtek 15.5.2014 se konala na ZŠ Boženy Němcové počítačová soutěž Bajtík. Téma letošní soutěže bylo „Svět techniky a já“. 
Zúčastnili se jí Markétka Fuksíková, která se stala úspěšnou finalistkou v tvorbě prezentace a Honza Ibler s Honzou Hostinským.

Všem gratulujeme a přejeme do dalších soutěží hodně štestí.


Pythagoriáda

V pátek 23. května 2014 se uskutečnilo okresní kolo matematické soutěže PYTHAGORIÁDA na Slezské univerzitě v Opavě. Žáci řešili po dobu jedné hodiny 15 příkladů. Úspěšný řešitel musel správně vypočítat alespoň 9 úloh. Naši školu reprezentovali za 5. ročník Michaela Koutná a Vojtěch Quis, za 7. ročník Jan Ibler a za 8. ročník Tomáš Bednář. Všichni se stali úspěšnými řešiteli.

Umístění:

Michaela Koutná (5.A) 12 bodů 11.-21. místo
Vojtěch Quis (5.A) 12 bodů 11.-21. místo
Tomáš Bednář (8.A) 9 bodů 8. místo

Výborného úspěchu dosáhl Jan Ibler (7.B), který se umístil s 9 body na krásném 3. místě.

Všem děkujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších soutěží.


Biologická olympiáda


12-13-vs9 BiologieVe středu 26.3.2014 se konalo na SVČ v Opavě okresní kolo Biologické olympiády. Krásného úspěchu dosáhla Klára Mořkovská ze třídy 8.A, která svým 3.místem postoupila do krajského kola. Krajské kolo proběhlo 16.5.2014 v Ostravě a ani zde se neztratila.

Obsadila krásné 14. místo a stala se úspěšnou řešitelkou.

Gratulujeme!!!!

Číst dál...


Stavíme s Merkurem

Soutěže "STAVÍME S MERKUREM" se zúčastnili žáci:

8.A - Tomáš Heinz, Ondřej Hon, Jakub Stříbný
8.B - Marek Pleban, Petr Kukuczka, Jakub Novák

http://www.strojka.opava.cz/merkur_2013
http://www.ostroj.cz/news/staveni-s-merkurem

Biologická olympiáda

12-13-vs8 Biologie


Ve středu 10.4.2013 proběhl na SVČ v Opavě další ročník Biologické olympiády. Krásného úspěchu dosáhla Klára Mořkovská, žákyně 7. ročníku, která v kategorii D zvítězila a postupuje do krajského kola.

Ve čtvrtek 16.5.2013 proběhlo v Ostravě krajské kolo Biologické olympiády kategorie D. Krásného úspěchu dosáhla Klárka Mořkovská ze třídy 7.A, která i v tomto kole uspěla a vybojovala 3. místo.

GRATULUJEME!!!Soutěž v technických dovednostech

Ve škole mezi žáky 7. tříd proběhla v Praktických činnostech soutěž v technických dovednostech. Tuto soutěž vyhlásilo a koordinovalo technické učiliště na Kolofikově nábřeží.

Nejlépe si ve školním kole vedli žáci Filip Krobot a Daniel Herrman. Oba se zúčastnili finále přímo v dílnách učiliště, kde potvrdili svou zručnost. Filip měl za úkol zhotovit z polotovaru stojánek na tužky ve tvaru slona a v soutěži získal 1. místo a Daniel se zúčastnil soutěže v elektrotechnice a to zhotovením elektronické kostky a celkově skončil mezi 10. nejlepšími. Pár fotek ze soutěže najdete zde.


Krajské kolo chemické olympiády

12-13-vs7V úterý 16. dubna 2013 se uskutečnilo na Matičním gymnáziu v Ostravě krajské kolo chemické olympiády kategorie D, žáků 8. a 9. ročníků. Naši školu reprezentoval Tomáš Vlček, žák 9. B. Soutěž se skládala z teoretické části obsahující 7 úloh zaměřených na všeobecné chemické vědomosti a výpočty a praktické části zahrnující laboratorní práce. V konkurenci 24 mladých chemiků celého Moravskoslezského kraje se Tomáš v této náročné soutěži umístil na příčce nejvyšší. Se svými 94 body obsadil vynikající 1. místo.

Výsledková listina je přiložena zde.Soutěž Eurorebus

12-13-vs10 Eurorebus
V neděli 21.5. se uskutečnilo krajské kolo vědomostní soutěže Eurorebus. V letošním roce do kraje postoupili v kategorii tříd kolektivy 7.A, 7.B, 8.B, 9.A, 9.B a v kategorii jednotlivců Klárka Mořkovská (7.A), David Wittek (8.B), Adam Smolka (8.B) a Eliška Kubínová (9.B). Naši žáci dosáhli skvělého umístění, odnesli si tři první, jedno druhé a dvě pátá postupová místa. Zlaté medaile si odneslo družstvo 8.B ve složení David Wittek, Petr Kukuczka a Vojtěch Vašíček a jednotlivci Klárka Mořkovská a David Witek. Se stříbrnou medailí odešla děvčata 7.A Klárka Mořkovská, Karolína Mrůzková a Kristýna Labancová. Z pátého místa se radovalo družstvo 9.B ve složení Eliška Kubínová, Jakub Kubín a Tomáš Vlček a rovněž reprezentanti 7.B ve složení Jakub Pospíšil,Veronika Víchová a Matěj Valík. Celostátní kolo se uskuteční 14. června v Praze. Držíme palce. www.eurorebus.czFotky najdete zde.


Olympiáda chovatelských dovedností


12-13-vs9 Biologie
V sobotu 13.4.2013 se děvčatům 7.ročníku podařilo uspět v Olympiádě chovatelských dovedností. 1. místo a postup do národního kola, který se koná v srpnu v Praze, vybojovaly Klára Mořkovská a Klára Kořistková, 2. místo obsadila Annabella Maria Schmiedová.


Blahopřejeme a držíme palce v národním kole!!!


Klokan


11-12-vs1Klokan

Ve středu 22. března proběhla na naší škole matematická soutěž Klokan, které se zúčastnilo celkem 90 žáků druhých až devátých ročníků.


Třemi nejlepšími řešiteli v jednotlivých kategoriích se stali tito žáci:

Kategorie Cvrček:

1. Jana Černá 3.B
2. Johanka Hesounová 3.B
3. Jakub Skopal 3.B

Kategorie Klokánek:

1. Kateřina Valíková 5.B
2. Leontina Mořkovská 4.A
3. Vojtěch Quis 4.A
4. Vratislav Wiesner 5.A

Kategorie Benjamín:

1. Filip Krobot 7.B
2. Jan Ibler 6.B
3. Tomáš Bednář 7.A

Kategorie Kadet:

1. Tomáš Vlček 9.B
2. Eliška Kubínová 9.B
3. Tereza Duroňová 9.B

Všem žákům k dosaženým výsledkům blahopřejeme.

Okresní kolo zeměpisné olympiády

11-12-vs6GlobusKrásného výsledku dosáhli naši žáci v okresním kole Zeměpisné olympiády. 

Klárka Mořkovská v kategorii 7. tříd zvítězila a postupuje do krajského kola. Neztratili se ani Tomáš Vlček a Jan Ibler, kteří v konkurenci škol opavského okresu obsadili pěkné 11. a 16. místo. 

Gratulujeme a Klárce držíme palce!


Okresní kolo chemické olympiády


12-13-vs7V pátek 1.3.2013 se na ZŠ Edvarda Beneše konalo okresní kolo 59. ročníku chemické olympiády.

Naši školu reprezentoval Tomáš Vlček, žák devátého ročníku, který se umístil na prvním místě. Více informací najdete zde.
Pythagoriáda

Ve středu 13.2. proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. V průběhu šedesáti minut řeší žáci celkem patnáct příkladů. Úspěšným řešitelem se stává každý žák, který dosáhne devíti a více bodů.

Úspěšní řešitelé školního kola:


5. ročník
Rudolf Wittek 10 bodů
Tereza Valíková 9 bodů

6. ročník
Ondřej Palát 11 bodů
Jan Ibler 11 bodů
Zbyněk Kramný 9 bodů
Radim Kocurek 9 bodů

7. ročník
Tomáš Bednář 10 bodů

8. ročník
David Wittek 9 bodů


Školní kolo zeměpisné olympiády


V pondělí 18.2.2013 se konalo školní kolo zeměpisné olympiády. 87 žáků soutěžilo ve třech kategoriích. V kategorii A (6. třídy) vyhrál Tomáš Otýpka, 2.místo obsadil Jan Ibler a bronz patří Markétě Fuksíkové. V kategorii B (7.třídy) zvítězil Matěj Valík , další místa obsadili Klára Mořkovská, Filip Krobot a Veronika Víchová. V kategorii C (8. - 9. třídy) byl nejúspěšnější Tomáš Vlček, 2. místo patří Vojtovi Vašíčkovi a na 3. místě skončil David Wittek.

Blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za účast ve školním kole zeměpisné olympiády.


Dům snů

12-13-vs6Od poloviny listopadu 2012 Střední průmyslová škola stavební Opava připravila pro žáky 2. stupně ZŠ dovednostní soutěž s tématem "Dům snů".
Žáci měli za úkol nakreslit nebo vymodelovat dům podle své fantazie, ve kterém by jednou chtěli žít. Nejlepší žáci byli odměněni hodnotnými cenami.
 
Nejlépe zhotovil svůj Dům snů žák 8. ročníku Marek Pleban 
a získal tak 1. místo v této soutěži. Marek vytvářel dům přes 2 měsíce. Porota hodnotila celkový vzhled a také detailní propracování domu, což Marek splnil dokonale. 1. místo získal zaslouženě za svou šikovnost a píli při výrobě náročného modelu. Fotky z vyhlášení najdete zde.

SAPERE – vědět, jak žít

Na podzim proběhlo školní kolo třetího ročníku on-line soutěže „SAPERE – vědět, jak žít“. Odkaz zde - www.saperesoutez.cz. Výsledkové listiny školního kola I. i II. kategorie najdete zde. Nejlepší tři žáci jednotlivých kategorie školních klání utvořili týmy a absolvovali opět on-line okresní kolo této soutěže.

Žáci II. kategorie se tentokrát umístili na 4. místě.

Žáci I. kategorie obsadili v okresním kole 1. místo a tímto postupují do krajského kola.

Moc gratulujeme a budeme držet palce do dalších kol. Tady jsou diplomy okresního kola I. kategorieII. kategorie a krajského kola.


Finanční gramotnost

V prosinci proběhlo školní kolo soutěže „Finanční gramotnost“, která je organizována MŠMT ČR prostřednictvím portálu www.fgsoutez.cz. Tohoto čtvrtého ročníku soutěže se zúčastnilo 99 žáků naší školy. Žáci museli odpovědět v co nejkratším časovém limitu na 11 otázek týkajících se financí.

Nejúspěšnější byli tito žáci:

1. Horčic Jiří
2. Schmiedova Annabella
3. Pelikán Marek
4. Wittek David
5. Kaštovská Kristýna
6. Mrůzková Karolína

V okresním kole této soutěže, které se uskutečnilo v lednu, pak soutěžní družstvo ve složení David Wittek, Jiří Horčic a Karolína Mrůzková obsadili 6. místo.


Přírodovědná soutěž

Dne 14. 12. 2012 se konal čtvrtý ročník přírodovědné soutěže pořádané Mendelovým gymnáziem v Opavě. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 družstev. Naši školu reprezentovalo tříčlenné smíšené družstvo ve složení Tomáš Vlček (9.B), Markéta Kostková (9.A) a David Wittek (8.A), které se úspěšně umístilo na vynikajícím 2. místě o pouhý jeden bod za družstvem vítězným. Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům.


Astronomická olympiáda 2012

12-13-vs4-TeleskopDne 4. prosince 2012 na naší škole proběhlo školní kolo Astronomické olympiády 2012. Této soutěže se zúčastnilo celkem 20 žáků ve dvou kategoriích:

Kategorie 6. a 7. třída:

1. místo Jakub Pospíšil
2. místo Markéta Fuksíková
3. místo Jan Ibler

Kategorie 8. a 9. třída:

1. místo David Wittek
2. místo Tomáš Vlček
3. místo Natálie Kotrlová

Kromě těchto umístěných žáků se do krajského korespondenčního kola probojovali:

Kategorie 6. – 7. třída:
Filip Krobot, Michael Pánek, Nela Nedělová, Jan Vlček, Martina Rehbeinová, Aneta Kirschnerová, Karolína Mrázková

Kategorie 8. a 9.třída:
Klára Věntusová, Annabella Maria Schmiedová, Anežka Kurečková

Blahopřejeme všem k postupu a do dalšího kola a držíme palce!


Konverzační soutěž v anglickém jazyce


12-13-vs5Z krajského kola konverzační soutěže v anglickém jazyce si naši žáci přivezli pomyslné zlaté a stříbrné medaile. Obrovským úspěchem skončil další ročník soutěže v konverzačních a prezentačních dovednostech, který se konal 29. listopadu a který každoročně pořádá šternberské gymnázium. V letošním roce byli žáci ZŠ Vrchní výjimečně úspěšní, kdy v kategorii standardní výuky AJ pro 8. ročník obsadili obě první místa. V kategorii jednotlivců vybojovala Klára Věntusová 1. místo a v kategorii týmů zvítězilo trio Daniela Hájková, Jakub Novák a Petr Kukuczka. V kategorii standardní výuky AJ pro 9. ročník získali naši žáci pro změnu obě druhá místa, kdy Terezu Duroňovou zastavil soupeř až v duelu v superfinále a získala druhé místo. V kategoii družstev si tři nerozlučné kamarádky Kristýna Furiršicová, Markéta Kostková a Iva Staňková zopakovaly úspěch z loňského roku a vybojovaly opět druhé místo. Naši základní školu dále reprezentovali tito žáci: Tomáš Heinz (8.roč.), Lenka Hlaváčková (9.roč.), Eliška Kubínová (9.roč.) a Vojtěch Vašíček (8.roč.). Všem těmto žákům patří velké díky za jejich znalosti a odvahu. Naši žáci se ve světě rozhodně neztratí.


Logická olympiáda

12-13-vs3Logicka olympidaV prvních dvou týdnech měsíce října probíhala školní kola matematické soutěže Logická olympiáda, pořádané Mensou České republiky. Cílem soutěže je doplnit nabídku oborových olympiád o soutěž zaměřenou na logiku, která podporuje samostatné myšlení žáků.

I naše škola má úspěšné řešitele postupující do krajského kola, které proběhne 2.11.2012 v Ostravě. Za 1. stupeň budou soutěžit sourozenci Klára a Vojtěch Quisovi ze 4.A třídy a Vratislav Wiesner žák 5.A. Druhý stupeň bude reprezentovat žák 8.B třídy David Wittek.


Kreslím, kreslíš, kreslíte – výtvarná soutěž

Tak, jako v předchozích letech, i letos bojovala naše škola ve výtvarné soutěži, kterou pořádá Strojní průmyslová škola v Opavě. Družstvo, které tvořily samé dívky, se svým výkonem rozhodně nenechalo zahanbit. V dané soutěži jsme obsadili všechny kategorie a krásné obrázky za nás tvořily:

I. kategorie – A. Stoklasová z 2.A
II. kategorie – A. Řezníčková, D. Blachutová a K. Valíková z 5.B
III. kategorie – žákyně vyššího stupně: E. Kubínová, A. Furiršicová a M. Kostková

Všem děvčatům patří naše pochvala a poděkování.


Evropský týden mobility v Opavě

12-13-vs2
Žáci tříd 5.A a 5.B si ve čtvrtek 20. září 2012 nenechali ujít Den bez aut, který byl součástí Evropského týdne mobility.

Na Horním náměstí získali informace o cyklistické a veřejné dopravě ve městě. Dále viděli preventivní akci policie, ukázky první pomoci a zasoutěžili si i v jízdě na netradičních vozidlech. Stačili si také vyzkoušet některé ze zážitkových aktivit.
Foto najdete
zde.


Velká cena malých zoologů – ZOO Ostrava

Ve středu 19.9.2012 se žáci pátých tříd zúčastnili soutěže, kterou každoročně pořádá ZOO Ostrava. Družstvo ve složení: Kateřina Beková, Karolína Roháčová, Kateřina Valíková z 5.B a Dana Malíková s Danielem Kruželem z 5.A bojovali s absolutním nasazením všech sil a vědomostí a to za velmi nepříznivých povětrnostních podmínek, za což jim náleží obdiv a velké poděkování. Celou trať zvládli ve velmi dobrém čase a i s letošním tématem, které znělo ČR – život ve vodě a kolem ní, si zdárně poradili.


Olympiáda mladých chovatelů


12-13-vs1
Dne 4.8.2012 se v Čáslavi konalo celostátní kolo soutěže Olympiáda mladých chovatelů.

Vynikajícího úspěchu dosáhla v této soutěži žákyně 7.A třídy Klárka Mořkovská, která v kategorii akvaristika obsadila celkové 2. místo. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších přírodovědných soutěžích.

GDPR

Ochrana osobních údajů