1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde
 
hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
Naše škola má nejlepší němčinářky v republice
 
Lesewettbewerb
 
Dne 10.5. 2023 se na Slezské univerzitě v Opavě konala soutěž ve čtení a dramatizaci německých textů pro žáky základních a středních škol. Soutěže se účastnili studenti z celé republiky. Naši školu reprezentovaly holky Nela Vašicová, která získala krásné první místo, Laura Vegelová, která obdržela nádherné 3. místo a Eliška Vondřejcová, která skončila 4.! Žákyním moc děkujeme a doufáme, že se němčině budou věnovat i na středních školách.
Foto zde.
 
Markéta Kramolišová
 
Naše škola má nejlepšího angličtináře v kraji 
 
V pátek 28. 4. 2023 proběhlo ve Středisku volného času v Ostravě krajské kolo v olympiádě z anglického jazyka. Soutěž se skládala z poslechu a ústní části. Právě v té druhé se rozhodovalo o vítězi, kterým se stala žákyně naší školy Eva Szrajberová (9. roč.). Při vyhlašování výsledků ocenil vedoucí poroty nejen Eviny mimořádné znalosti angličtiny, ale také její kultivovaný projev a všeobecný přehled. Tímto Eva postoupila do celostátního kola, což je mimořádná událost, a budeme ji všichni držet palce. J. Valeček 
 
Opavský skřivánek 2023 
 
V pátek 31. března 2023 se v prostorách Střediska volného času v Opavě uskutečnilo okrskové kolo soutěže dětských lidových zpěváčků Opavský skřivánek. Naši školu reprezentovalo osm žáků. V kategorii 2. a 3. tříd zazpívali Mariana Krajíčková (2.A), Ecaterina Lindovská (2.B), Daniel Gnida (2.B), Julie Ondrejová (2.B) a Elena Poláčková (2.B).  
 
V kategorii 8. a 9. tříd se předvedli Kryštof Holaň (8.B), Václav Galvas (8.A) a Marián Žák (9.B). 
 
Děkujeme všem účinkujícím za vzornou reprezentaci a blahopřejeme Danielovi Gnidovi a Mariánovi Žákovi k postupu do regionálního kola soutěže. 
 
V pátek 21. dubna 2023 se v Loutkovém divadle v Opavě uskutečnilo regionální kolo soutěže Opavský skřivánek, které probíhalo formou veřejného koncertu. Soutěžící měli opět připravené dvě písně, se kterými postoupili z prvního kola. Jednu píseň zazpívali bez hudebního doprovodu a druhou píseň za doprovodu cimbálové muziky. Naši školu reprezentoval Daniel Gnida (2.B), který se umístil na krásném 3. místě a Marián Žák (9.B) rovněž obsadil 3. místo. Děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme. 
 
Matematická olympiáda
 
14 15 vs03 MatematikaVe středu 12.dubna proběhlo okresní kolo matematické olympiády. Z naší školy postoupili úspěšní řešitelé školního kola: Nikola Kupková, Zuzana Paličková a Matyáš Kozelský.  A reprezentovali nás opravdu skvěle.
 
V kategorii 7.tříd Zuzana i Matyáš získali plný počet bodů a obsadili dělené první místo. V kategorii 6.tříd Nikola získala 17 bodů z 18 možných a bodově se umístila na druhém místě. Všem třem blahopřejeme a děkujme za skvělou reprezentaci školy.

 
Deutsch ist super!
 
Dne 4.4. 2023  si žáci šestých tříd mohli ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě vyzkoušet jazykovědné aktivity. Děti si užili dopoledne zábavných německých her a zjistili, že mnoho výrazů již dávno znají. Foto zde.
 
Úspěchy naší školy na olympiádě v anglickém jazyce
 
Dvě žákyně naší školy se v letošním školním roce umístily na skvělých místech v jazykové soutěži, kterou každoročně pořádá opavské Středisko volného času. Eva Szrajberová z 9. ročníku dokonce získala ve své kategorii první místo a díky tomu bude naši školu reprezentovat v krajském kole, které se bude konat v Ostravě. Damiana Stanovská získala 5. místo v kategorii 7. ročníku. Soutěž se tradičně skládá ze dvou kol, písemného testu a mluvené části. Oběma děkujeme za jejich snahu a pečlivou přípravu. Zároveň jim přejeme další úspěchy ve studiu jazyků.

 
Stužkonoska modrá
 
StužkaV rámci 65. ročníku festivalu Bezručova Opava se uskutečnil již čtvrtý ročník soutěže v uměleckém přednesu žáků základních škol a osmiletého gymnázia statutárního města Opavy a následný Večer vítězů. Soutěž probíhala v Sále purkmistrů Obecního domu v Opavě bez účasti veřejnosti, ale za pozorného posuzování jejich výkonu odbornou porotou za předsednictví zakladatelky soutěže dr. Zdenky Pfefferové.
 
Již tradičně se do soutěže přihlásili i žáci naší školy, a sice Václav Galvas z 8. A a Iva Pachmannová z 9. A. I když se nezúčastnili Večera vítězů, přesto předvedli velmi krásný a poutavý přednes. Foto zde.
 
Text: Mgr. Ivana Jedličková

GDPR

Ochrana osobních údajů