1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde
 
hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
Mírový běh
 
Mírový běh zavítá na hřiště ŠD v pátek ve 14.30h.
 
Běh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Výměnný pobyt v Německu
 
První den jsme strávili v překrásném městě Bamberg. 
 
 
Vrchní zdraví z výměnného pobytu v Německu, z překrásného města Bamberg, den druhý. 
 
Již první den jsme poznali spoustu nových přátel, byli jsme uvítaní na radnici a večer jsme byli pozvaní na výbornou večeři. V úterý jsme navštívili naši partnerskou školu a s novými spolužáky vyrazili na zámek v okolí. Večer nás čeká sportovní zábava. 
 
Sportovní večer ... 
A je tu konec druhého dne... Pěkně jsme to rozjeli 😃. 
 
Den třetí, Würzburg. Vydáváme se se do univerzitního a barokního města plného klenotu, Würzburg.
 
A je tu cesta domů. Poslední rozloučení s kamarády, poslední šachový turnaj a vycházka na Opavské náměstí v Bamberku, kde jsme si vychutnali zmrzlinu... Plni dojmů a zážitků směřujeme Flixbusem do Prahy.
 
Foto zde.

 
Potravinová sbírka
 
Potravinová banka a Statutární město Opava organizuje potravinou sbírku, do které se zapojí i naše škola. Pokud máte chuť se přidat, dne 3.4.2023 můžete do školy přinést určené potraviny (viz. letáčky 1 a 2) a my je už předáme dál. 
 
Předem děkujeme všem, kteří se sbírky zúčastní.

 
Velikonoce
 
Vážení rodiče, milí přátelé naší školy,
 
srdečně Vás zveme 4. 4. 2023 od 16.30 hodin do školní družiny na zábavné a tvořivé velikonoční dílny.
 
Těšit se můžete na vystoupení našich dětí. Sbor prvních tříd si připravil pásmo jarních písniček – Hody, hody, doprovody. Dále se představí Jarní flétničky a samozřejmě nebude chybět sbor žáků druhého stupně se svým vystoupením – Vítáme jaro.
 
Je pro Vás připraveno bohaté občerstvení.
 
Těšíme se na Vás!
 
 
Velikonoce

Lyžařský výcvik
 
Dojeli jsme dobře, na Visalajích nás přivítala pravá beskydská zima...
 
 
Školička 2022/2023
 
Máte doma budoucího prvňáčka a hledáte pro něj školu rodinného typu? Přijměte naše pozvání na sobotní školičky, které proběhnou ve dnech:
 
• 28.1.2023 v 10:00 v hlavní budově školy (Vrchní 19)
• 18.2.2023 v 10:00 v budově školní družiny (Vrchní 32)
• 18.3.2023 v 10:00 v tělocvičně školy (Vrchní 19).
 
S sebou sportovní oblečení a obuv (nejlépe s bílou podrážkou). 
 
Těšíme se na všechny předškoláky a jejich rodiče!
Skolicka23

Tábor
 
Pozvánka na letní sportovní soustředění ve stanové táborové základně v Rekreačním středisku "U Brodu" Zálužné - Mokřinky
 
Tábor
 

Vánoční jarmark
 
Program vánočního jarmarku na ZŠ Vrchní zde.
 
Jarmark2022
 

Aktivity - vznik Československa
 
Ve dnech 24.10. a 25.10. 2022 se holky z 9. tříd (Eliška Vondřejcová, Tereza Peniašková, Nela Vašicová a Petra Prejdová) pokusily přiblížit dětem z celého nižšího stupně vznik Československa. Připravily si pro děti prezentaci, různé soutěže, aktivity a vyrábění. Celá akce se velmi vydařila, děti si program užily a holkám Nele a Elišce, které program vytvořily, patří velký obdiv, Terce a Petře děkujeme za pomoc s aktivitami ve třídách. Foto zde.
 
Cyklokurz – říjen 2022
 
CyklistaNádherně podzimně zbarvený, sluníčkem prohřátý týden jsme prožili na cyklistických a turistických stezkách v samém srdci Jeseníků.
 
Na druhý pokus organizovaný cyklokurz nám tentokrát vyšel se vším všudy. Najeli jsme přibližně 150 km a v potu tváře vystoupali a vždy s nadšením sjeli několik desítek metrů. Jízda zručnosti v kombinaci s orientací v terénu nám ukázala mnohá úskalí, ale za týden jsme udělali opravdu veliký pokrok. Všichni účastníci na sebe mohou být za své výkony hrdí. Už teď se nemůžeme dočkat až pojedeme znovu příští rok!!!

 
„PO ASII SE ZIKMUNDEM A HANZELKOU“ – 5. ročník letního stanového tábora
 
Uplynulo již více než šedesát let ode dne, kdy se cestovatelé Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka vydali se svou Tatrou 805 na již druhou velkou výpravu – tentokrát po Asii a Oceánii. 
 
TatraDobrodružná cesta plná zážitků, poznávání nových kultur, ale také řešení nejrůznějších komplikací, to vše je jako dělané pro naše malé dobrodruhy, kteří se třetí srpnový týden rozdělili do čtyř posádek a pod vedením svých instruktorů se vydali objevovat Asii.
 
Po obdržení pasu a výjezdní doložky se před odjezdem posádky 4-L1STEK, 11-SLUNÍČEK, RŮŽ3NKY1, ŠMOULOVÉ:69 ještě setkaly se samotnými cestovateli Zikmundem a Hanzelkou. Poté už všichni vyrazili na cestu. Během jednoho týdne celá výprava navštívila libanonskou tržnici, cvičila jógu, účastnila se pravé indické svatby s tou nejlepší palačinkovou hostinou, setkala se s významným horolezcem Edmundem Hillarym, projela se na velbloudech pouští Gobi, učila se zavlažovat pole a následně se podílet na výrobě čajů na Cejlonu, měla možnost vidět v akci slavnou japonskou judistku Emmiči Tofiči (Děkujeme Emmě Schölzigové.) nebo absolvovala drsný přechod SSSR. 
Samostatnou kapitolou se stalo jídlo, cestovatelé si v Indii vyzkoušeli konzumaci oběda pouze pravou rukou, v Japonsku se učili servírovat rybu Fugu, v Číně zase poobědvali vlastnoručně vyrobenými hůlkami. O tom, že výpravu během celé cesty zásobovaly svými dobrotami Evička s Marci, nemusí být snad po tolika letech ani řeč – opět děkujeme našim kouzelnicím s vařečkami za kila navíc. 
 
Hanzelka se Zikmundem si pro naše dobrodruhy připravili každý den dvě výzvy, které prověřovaly kondici, zručnost, ale také paměť jednotlivých účastníků. 
Naštěstí počasí naší výpravě přálo a tak žádná z posádek nezapadla do bahna ani neumrzla v jindy mrazivých horách.
 
Všechny posádky v pořádku dorazily zpět do Československa především díky mimořádné práci svých instruktorů a technické podpory. Obrovské dík patří našim odchovancům Elišce, Kačce, oběma Anežkám, Borisovi, Prokopovi a Kryštofovi.
 
Za všechny vedoucí moc děkujeme všem účastníkům za to, že se nebáli zažít s námi další dobrodružství a slibujeme, že příští rok to bude zase jízda! 
 
Foto zde a tady.
 
V+G+E+K+L+A

GDPR

Ochrana osobních údajů