1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení

 
Lektoři z USA
 
Minulé pondělí, dne 24. února 2020, vedli na naši škole dva lektoři z USA, Brittany a Jim, společně s Tomášem, Nelou a Vojtou konverzační hodiny s našimi žáky z devátého a sedmého ročníku. V rámci výuky si mohli žáci vyzkoušet své schopnosti v anglickém jazyce a to v rámci krátkých aktivit, her nebo diskuzního kroužku. Velmi povedené a humorné byly krátké scénky, které si připravili sedmáci. Nadšeni byli samotní lektoři, kteří všem dětem zanechali také vzkazy. Brittany Walker všechny pozdravuje a vzkazuje jim: „I saw smart children with endless possibilities. They had great joy. I feel honored to have met them“. K tomu ještě Jim dodal:“I was very impressed by the children I met today. Brilliant kids full of potential. I hope they learn to really enjoy this stage of life and not to be in rush to move on. The future of the Czech Republic is bright“. Vzkazy nechávám bez překladu :-). Děkujeme tímto kolektivu z Elimu za zpestření výuky cizího jazyka na naší škole. J. Valeček 
 
Poděkování
 

 
Dny otevřených dveří v hodinách AJ 
 
Do konce letošního školního roku se mohou rodiče našich žáků přijít podívat přímo do výuky anglického jazyka. Pro tuto akci byly vybrány následující termíny: 24.2., 31.3., 29.4. a 28.5. 2020.

 
Dne 24. února 2020 navštíví naši školu 3 lektoři z USA, z města Chicago 
 
Konverzačně laděná výuka žáků z osmých a devátých tříd probíhá ve spolupráci se společnosti ELIM několikrát do roka. Přímý kontakt s rodilým mluvčím je významným motivujícím prvkem pro naše žáky a všichni se rádi zapojují do různých jazykových aktivit.
 
Pozvánka pro základní školy 
 
ZVEME VÁS NA 12. ROČNÍK SOUTĚŽE FUNNY ENGLISH DAY 3. DUBNA 2020. REGISTRACE DRUŽSTEV BUDE PROBÍHAT OD 8.15 DO 8.45. SOUTĚŽ JE URČENA PRO ŽÁKY 5. TŘÍD. SOUTĚŽIT MŮŽE POUZE JEDNO ČTYŘČLENNÉ DRUŽSTVO ZA ŠKOLU.
 
PŘIHLÁŠKY JE MOŽNÉ POSÍLAT DO 27. BŘEZNA 2020 NA EMAIL ZŠ VRCHNÍ, OPAVA: zs-vrchni@volny.cz
 
VEDOUCÍ SOUTĚŽE: PhDr. JAN VALEČEK, ZŠ VRCHNÍ 19, OPAVA
 
Sobotní školička
 
Rodiče, kteří mají zájem o fotografie ze sobotní školičky, se mohou obrátit na mail zs-vrchni@volny.cz, na jejich mail jim bude zaslán přístup, který bude platný do 14.2.2020.
 
Sobotní školička 2020
V sobotu 25. 1. 2020 proběhla na naší škole první Sobotní školička pro budoucí
prvňáčky. Děti zhlédly pohádku o Zlatovlásce a Budulínkovi. Jako malé lištičky řádily s pohádkovými postavami - vyrobily si škrabošky, tichounce cupitaly kolem spícího medvěda, pomáhaly mravenečkům stavět mraveniště, zdolávaly prudký svah, pomaloučku a opatrně přešly lávku přes divokou řeku a s veverkami shazovaly oříšky. Také se seznámily s Červenou Karkulkou a vyrobily si krásné košíčky.
 
Děkujeme všem, kteří přišli a strávili s námi krásné sobotní dopoledne. A ještě jeden velký dík všem hercům naší školy.

 
LVK Dolní Morava 2020
 
14 15 ss8 Lyzar
Letošní lyžařský kurz na Dolní Moravě účastníkům zpříjemnily jarní teploty. Sníh při zdolávání kopců doslova tál pod nohama, ale hřejivé slunce dodávalo energii. Ani středeční déšť nám náladu nezkazil, a proto jsme dopoledne vyplnili specialnim pětibojem, který u žáků prověřil jejich pozornost, trpělivost, přesnost, hbitost i špetku štěstí. Když se odpoledne počasí konečně umoudřilo, postavilo se čtyřicet smíšených dvojic na start biatlonového závodu o medaile. Ve čtvrtek měli žáci kromě zdokonalování lyžařských a snowboardových dovedností možnost navštívit Stezku v oblacích nebo vyzkoušet sjezd na bobové dráze. Den i celý kurz pak zakončila pořádná diskotéka.
 
Odkaz na foto zde.
 
Lyžařský výcvikový kurz, Karlov, 2020, 7. ročník
 
14 15 ss8 Lyzar
Dneškem vstupujeme do čtvrtého dne letošního kurzu pro žáky 7. ročníku ZŠ Vrchní. Za tuto dobu jsme se všichni naučili základy lyžování či snowboardingu. Žádný kopec nezůstal nezdolán, byť sněhu by mohlo být více (ale správný lyžař sjede cokoli, kdykoli). Někteří z nás se vydali poznávat okolí Karlova na běžkách, ostatní zdokonalovali své lyžařské umění na okolních svazích. Večery trávíme aktivně hraním společenských her a účastí na zábavných večerních programech.
 
V průběhu úterka byla v okolí chaty Zátiší vybudována biatlonová aréna Karlov, kde jsme pořádali biatlonový závod smíšených dvojic. První nemůžou být všichni, ale v očích instruktorů byli vítězové všichni zúčastnění. Komu námaha na běžkách a se zbraní v ruce nestačila, ten šel sjíždět kopce na lopatách a na bobech. Foto zde.
 
Z Karlova pod Pradědem zdraví žáci 7. ročníků a učitelé ZŠ Vrchní.
 
Výsledky závodu v biatlonu smíšených dvojic:
 
1. místo: Natálie Vítková, Jan Dušek, 2. místo: Emma Schölzigová, Jiří Podzemný, 3. místo: Martina Hertlová, Filip Čelůstka
 
Závodu v obřím slalomu:
 
dívky: 1. místo: Karolína Křížová, 2. místo: Kateřina Hlaváčková, 3. místo: Marie Novotná
hoši: 1. místo: Jiří Podzemný, 2. místo: Čelůstka Filip, 3. místo: Marek Škývara
 
Závody ve snowboardu:
 
dívky: 1. místo: Schreierová Karolína, 2. místo: Schölzigová Emma, 3. místo: Nováková Natálie
hoši: 1. místo: Adam Juřík, 2. místo: Michal Elbl, 3. místo: Jan Rychta

 
3. a 4. třídy v Karlově pod Pradědem
 
14 15 ss8 Lyzar
Žáci 3. a 4. tříd se zúčastnili lyžařského kurzu na chatě Zátiší na Karlově pod Pradědem. I přes nepříznivou sněhovou situaci letošní zimy nám počasí přálo. Sněžení na sebe nenechalo dlouho čekat, svahy byly upravené a všichni si to náramně užili.
 
 
 
 
Výsledky biatlonu
 
3. třída – hoši
 
1. místo Steček Jan
2. místo El Hamrouni Semir
3. místo Machanec Kristián
 
3. třída – dívky
 
1. místo Haburová Tereza
2. místo Pflegrová Valerie
3. místo Olšanská Nela
 
4. třída – hoši
 
1. místo Drastík Lukáš
2. místo Homola Jan
3. místo Ficek Tobiáš
 
4. třída – dívky
 
1. místo Krybusová Ivona
2. místo Varady Helena
3. místo Gancarčíková Veronika
 
Závody ve slalomu – 1. družstvo
 
1. místo Olšanská Nela
2. místo Drastík Lukáš
3. místo Krybusová Ivona
 
Foto tady.

 
Lyžařský kurz druhých tříd - Visalaje
 
14 15 ss8 Lyzar
Beskydské hory nás hned po příjezdu přivítaly čerstvým křupavým sněhem a teplými paprsky slunce. Upravená sjezdovka přímo vybízela k učení se novým lyžařským dovednostem. I druhý den nám počasí přálo a sluníčko se na nás smálo z azurově modré oblohy. Celý den jsme trénovali obloučky, projížděli brankami a objevovali nové lyžařské trasy. Večery jsme trávili společnými hrami a diskotékou. Foto zde.
Ve středu jsme brázdili sjezdovku jen dopoledne. Zdatnější lyžaři si vyzkoušeli slalom, začátečníci zdolali pomu. Odpoledne jsme se rozdělili do družstev po pěti a postavili se na start závodu Beskydské míle. Sjížděli jsme kopec na podsedáku, svezli se na saních a prolézali ledovým tunelem. Na závěr jsme si ještě postavili sněhuláky. Den jsme zakončili talentovou soutěží a pohádkou.
 
 
Pomáháme dětem v Africe
 
Na přelomu roku 2019 a 2020 se na naší škole uskutečnil batůžkový projekt, který zaštiťuje organizace Mary´s Meals. Toto mezinárodní hnutí zajišťuje více než milionu dětem z 18 zemí světa školní obědy, a tak je dostává od dětské práce zpět do školy. Do sběru batůžků pro africké školáky ze státu Malawi se zapojila řada našich žáků. Díky jejich štědrosti se nám podařilo v polovině ledna předat více než 130 batůžků. A co se bude dít s batůžky dále? Batůžky teď poputují do národního skladu Mary´s Meals v Brně, kde proběhne kontrola a případné doplnění věcí. Pak se batůžky převezou do evropského skladu v Rakousku, kde se naskladní do kontejnerů a poputují do cílové země – afrického Malawi. Zde je místní dobrovolníci dopraví do jednotlivých škol a předají dětem. (viz. video Cesta batůžků: https://drive.google.com/file/d/1kD3gk6Y5D7I7EimSMoj2ngkdrVHvHD2g/view). Foto zde.
 
Všem dárcům děkujeme a věříme, že vaše batůžky přinesou africkým školákům hodně radosti.
 
 
 
Vánoční jarmark 2019
 
Jarmark2019
 
 
 
 
Ve vzduchu cukroví, bude ho dost. Ať už jsi kdokoli, jsi u mě host. Vždyť tu jsou Vánoce, láska a mír, společně po roce zas na Vrchní… Text oblíbené vánoční písně našich žáků krásně vystihuje atmosféru, která každým rokem těsně před Vánocemi naplní naši školu. Jsou to vzácné okamžiky, během kterých se všechna společná dřina promění v radost a rozzářené oči.
 
Již tradičně se v rámci vánočního jarmarku na Vrchní konají dvě akce. Začínáme v nádherných prostorách Kostela sv. Václava, kde je připraven bohatý kulturní program. V dnešním roce nechybělo krásné vystoupení plné koled, které si pro obecenstvo připravili naši nejmenší pod vedením p. uč. Bočkové a Gracové. To, že máme na Vrchní výborné flétnisty, které vede paní vychovatelka Bendíková, se už dávno ví. Na jejich vystoupení se každý rok těší spousta z nás a opět to stálo za to. Závěrečnou část programu pak obstarali žáci vyššího stupně. Ti si pod vedením p. uč. Burkartové, Jedličkové a Grigarčíkové připravili upravenou verzi vánoční klasiky Mrazík, kterou sboristé doprovodili známými písněmi. Velké dík za zvukovou podporu a hudební doprovod sboru patří panu Knoppovi, za pomoc všeho druhu pak panu Šafarčíkovi.
 
Centrem setkávání a vánočního tvoření se poté stává naše škola. Ani letos nechyběly tvořivé dílny, kde jste si mohli vyrobit například krásné svícny na vánoční tabuli, bohaté občerstvení nebo tradiční betlém. Děkujeme všem, kteří přidali ruku k dílu, žákům za pomoc v kavárnách, maminkám, babičkám, tetám za úžasné buchty a také všem, kteří jen tak přišli nasát vánoční atmosféru a posedět.
Foto zde.

 
Zájezd do Rakouska

 
Naše škola ve spolupráci se SK ZŠ Vrchní uspořádala lyžařsko-poznávací kurz v rakouských Alpách.
 
1. den návštěva Melku
 
Kostel a trhy a po další ose návštěva zámečku u jezera Gmundem a krásně nazdobeného městečka Bad Ischl.
 
Alpy1
2. den - Molltaler Gletscher
 
Dnes první den lyžování neskutečné počasí, sluníčko, minus 5, prázdné sjezdovky, párada. Foto zde.
Alpy2
 
3. den - Lienz
 
Lyžování opět super sice bez sluníčka, ale šlo vidět pod nohy. Lyžování středisko Sillian a po zpáteční cestě návštěva krásně vyzdobeného městečka Lienz. 
 
Alpy3
 
Lyžování ve středisku Kals Matrei a pravá zima 
Alpy4
 
Lyžařská střediska, Molltaler Gletscher, Sillian, Kals Matrei
Alpy5
  
Den poslední - azuro nádhera. Teď cesta domů.
 
Alpy6

 
Předvánoční koncerty školních sborů
 
 
Letošní koncertovaní jsme zahájili opravdu slavnostně. Oba školní sbory dostaly příležitost účastnit se slavnostního zahájení vernisáže Příběh Kateřinek, které se uskutečnilo 26. 11. v krásných prostorách Obecního domu. Zazpívali jsme pásmo lidových písní z Opavska a prohlédli si moc pěknou výstavu. Děkujeme především paní Juchelkové za pozvání a výbornou organizaci.
 
V pátek 29. 11. jsme si díky panu Kosterovi mohli zazpívat v prostorách kulturního domu opavské psychiatrické léčebny. Prožili jsme velmi příjemné dopoledne a potěšili nejen uživatele ale i personál především vánočními písněmi. Ani tímto vystoupením naše koncertování nekončilo. V úterý 3. 12. jsme zavítali znovu do domova Bílá Opava, kde jsme potěšili naše již stálé posluchače a naladili se s nimi na vánoční notu. Předvánoční „šňůru“ jsme zakončili v centru pro seniory svaté Kateřiny, kde jsme vystoupili 9. 12. Moc děkujeme všem institucím a posluchačům za příjemně prožité chvíle a těšíme se zase brzy u dalších koncertů. Foto zde.
 
Návštěva Slezského muzea
 
19 20 as04Dne 14. 11. jsme se třídou 3. A navštívili Slezské muzeum. Měli jsme zde edukační program na téma „Krajina kolem nás“.
 
Děti si nejdříve vyslechly krátké povídání o různorodosti krajiny v našem nejbližším okolí, poté se seznámily s materiály, které se využívají  především v oděvním průmyslu - vlna, len, konopí.
 
Program byl zakončen tvořivou dílnou, kde si žáci mohli vyrobit sovičku. Foto zde.

 
Vítali jsme nové občánky Opavy
 
19 20 as03Již tradičně připravují naši žáci kulturní program u příležitosti vítání občánků.
 
Letos se nacvičování ujala třída 2.A pod vedením paní učitelky Gracové a společně předvedli moc pěkné pásmo plné básniček a písniček. Hrou na housle program doprovodil Jakub Nosek z páté třídy. Foto zde.
 
Děkujeme za moc pěkné dopoledne i bohaté občerstvení všem zúčastněným. 

 
Sportovní den v Kravařích

19 20 as01
Tři říjnové středy jsme se přesouvali se třídami na jeden den do Buly centra v Kravařích, kde jsme se pořádně vysportovali. Děti měli možnost výběru tří sportů, které si během dne vyzkoušeli a naučili se mnoho nových dovedností.
 
Nabídka byla velmi pestrá - plavání, tenis, bojová umění, fotbal, minigolf a bowling.  Pro žáky je to vždy velmi příjemné zpestření výuky s možností si vyzkoušet něco nového. 
 
Fotky zde.

 
Cyklistický kurz v Karlově pod Pradědem
 
19 20 as02V nádherném říjnovém týdnu jsme pokořovali jesenické kopce a místy si sáhli na dno svých sil.
 
V opravdu velkém počtu 62 dětí jsme vše zvládli na jedničku a užili si krásné babí léto ze sedla kol. Kromě jízdy spadaným listím jsme vyrazili na celodenní túru, ověřili si své schopnosti a dovednosti při jízdě zručnosti a zakončili celý týden diskotékou.
 
Už teď se moc těšíme na další ročník…..
 
Foto zde.
 

Počítadlo

GDPR

Ochrana osobních údajů