1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Kontakty

ředitel
mobil:  775 291 654

zástupkyně ředitele
mobil:  602 388 162

kancelář
mobil:  778 757 407

sborovna
mobil:  778 757 408


speciální pedagog
mobil:  775 881 183


výchovná poradkyně
mobil:  775 881 182

družina
mobil:  775 158 692

jídelna
mobil:  606 605 422
web:    zde

hřiště
objednávky: 8 - 14 h
mobil:  778 757 407
info:    zde
 
datová schránka
jwymqjc

Přihlášení


Sportovně-branný den

13-14-as4Ve čtvrtek 26. června 2014 proběhl v budově a přilehlém okolí školy „Sportovně-branný den“, kterého se zúčastnili všichni žáci naší školy. Na šesti stanovištích si žáci prakticky ověřovali své znalosti a schopnosti z oblastí: zdravověda, topografie, dopravní výchova, střelba ze vzduchové pušky, hod na cíl. Výborně se rovněž pobavili a zasoutěžili si při chůzi na chůdách. Na realizaci akce se podíleli žáci 9. ročníků, kteří svým mladším spolužákům pomáhali s plněním zadaných úkolů.

I přes nepřízeň počasí se čtvrteční den vydařil a žáci si to pořádně před vysvědčením užili. Všem organizátorům i zúčastněným patří velký dík, protože všichni byli velmi šikovní! Foto najdete zde.


Pohádky naruby pro MŠ Riegrova

Ve čtvrtek 12. června 2014 hráli Vrchmeni „Pohádky naruby“ dětem z MŠ Riegrova. Naši účinkující byli úžasní, děti koukaly a ani nedutaly, pohádky se jim moc líbily a nakonec se všichni společně vyfotili a potom jsme dělali skupinové fotečky. Jako host s námi vystoupil „ statný strom“ Oliver, kterému tímto děkujeme. A co naši herci? Tuto zkušenost hrát pro opravdové malinké diváky, kteří nikomu nic neodpustí, zvládli s přehledem a na jedničku, poradili si i s prostorem a chybějícími herci… A co říci na závěr, že nám staří Vrchmeni budou moc chybět a těšíme se na nové. Fotečky jsou zde.


Zpívando, foukando, dívando

Divando
Fotečky najdete zde.


Vítání jara

V úterý 15. dubna jsme společně přivítali jaro. Tentokrát jsme se sešli v budově školní družiny. Po úvodním milém vystoupení mladších spolužáků se děti rozešly do tříd. Tam už na ně čekali jejich starší kamarádi a paní učitelky, aby jim pomohli vyrobit si jarní ozdoby, namalovat vajíčka nebo perníčky. Pro všechny pak bylo nachystáno bohaté občerstvení. Foto si můžete prohlédnout zde.

Všem zaměstnancům a dětem děkujeme za přípravu a organizaci a rodičům za návštěvu, přízeň a podporu školy.

Všem přejeme příjemné svátky jara.


Velikonoční dělání

velikonoce

Divadelní lízátko 2014

13-14-as3Ve dnech 19. a 20. března proběhla v prostorách Loutkového divadla SVČ Opava Přehlídka dětských divadelních, loutkářských a recitačních kolektivů. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 13 představení. Naši školu reprezentovalo představení Pohádky naruby aneb když ségra vypravuje (foto zde), které zahráli žáci navštěvující volitelný předmět Dramatická výchova.

Vrchmeni postoupili do Krajského kola přehlídky Ostravské šupiny, která se uskuteční 12. dubna v Ostravě-Třebovicích. Vrchmenům gratulujeme a budeme držet palce!!!! Kdo by chtěl přijít zatleskat, je vítán.


Barbora Kubánková, 4.B

Byly to super smíchané pohádky, dobrý nápad a ještě lepší název Vrchmeni. Byly tam pohádky O třech prasátkách, Červená karkulka a O perníkové chaloupce. No, ale muselo to trvat, než to nacvičili! Pohádka o třech prasátkách- chudák vlk, ten to odnes elektrickým prdem (proudem). Červená Karkulka uměla judo, objevil se vlk a chtěl košík s vínem a s buchtou, ale neuspěl ….


Vojta Szrajber, 4.B

Jedno z nejlepších divadelních představení, co jsem kdy viděl. Vlkodlak s vypelichaným ocasem, prasátka s elektrickým proudem, zkrátka si neumím vybrat. I když, vlkodlak byl asi nejlepší. Velice rád bych se na to podíval znovu a nepochybuji o tom, že to stálo spoustu námahy a nacvičování. Doufám, že budou pokračovat a bude je to bavit tak, jako teď. Já osobně si myslím, že to Vrchmeni dotáhnou daleko!

Nejlepší žákyně školy roku 2013-2014

13-14-as2Když chce někdo dobré známky z nějakého předmětu, tak se musí učit. Pokud ale chce uspět, nebo dokonce vyhrát vědomostní soutěž, musí pro to vykonat mnohem víc. Především by ho to mělo bavit, stejně tak, jak to baví i Klárku Věntusovou. V loňském okresním kole olympiády v anglickém jazyce se v kategorii IIA určené žákům devátých tříd umístila na druhém místě, a to byla žačkou osmého ročníku. Letos nedala nikomu šanci a obsadila skvělé 1. místo. Ještě se můžeme podívát do nedávné historie, kdy se Klárka zúčastnila krajských kol konverzační soutěže ve Šternberku (v roce 2012 - 1. místo a v roce 2013 to bylo opět 1. místo). Aby toho, jak se říká, nebylo málo, tak na konci loňského školního roku složila zkoušku KET se slovním přívlastkem "With Distinction", což potvrdilo, že její znalosti odpovídaly studentovi druhého ročníku gymnázia. Co říci závěrem. Někdo ji může závidět, jiný jen kouká s otevřenou pusou, pak jsou tací, co nevěřícně vrtí hlavou …. A co na Klárku říkají její učitelé? “Taky bych chtěl mít takovou dceru … .” Fotky najdete zde.


Zlepši si techniku

Dne 25.2.2014 navštívili naši žáci výstavu na Mendlovu gymnáziu „Zlepši si techniku“, kde se seznámili s náplní práce a vývojem nových technologií na VŠB Ostrava. Zde foto.

Vážíme si stáří – umíme potěšit

Výtěžek vánočního jarmarku, na němž děti prodávaly vlastní výrobky, se vedení školy spolu s učiteli a žáky rozhodlo věnovat na dobročinné účely. Učíme tak děti dělat radost ostatním a pomáhat tam, kde je to potřebné.Proto v úterý 21. ledna 2014 navštívili žáci naší školy Denní stacionář pro seniory na Kylešovské ulici, aby pozdravili a potěšili klienty tohoto zařízení a předali jim symbolický šek a částku 2000,-Kč na zakoupení polohovacího křesla na kolečkách. Na uvítanou daly děti babičkám a dědečkům pěknou kytičku, přednesly básně, zazpívaly veselé dětské písničky a popřály všem hodně zdraví. Rozloučili jsme se společně zazpívanou lidovou písničkou, potleskem, úsměvem i slzami. S pocitem příjemně stráveného dopoledne jsme se vrátili zpátky do školy. Velké poděkování patří všem učitelům, žákům, rodičům naší školy, kteří se na této akci jakkoliv podíleli. Můžete se podívat na fotky.

Sobotní školička

V sobotu 11.1.2014 jsme si užili poslední školičku před zápisem. Oblékli jsme si karnevalové kostýmy a vydováděli se při tanci, hrách a soutěžích.
Protože nám letos chybí sníh a zimní radovánky, vynahradili jsme si to v tělocvičně. Proměnili jsme se ve sněhové vločky, poskládali jsme sněhuláka, zahráli jsme si hokej, zabruslili jsme si na bruslích, zalyžovali si a taky byla pořádná koulovačka.

Přejeme dětem, aby tak zvesela jako v sobotu z tělocvičny šly i k zápisu a v září do první třídy. Můžete si prohlédnout fotečky a poslední fotky.
 

Školička
Dne 23.11.2013 proběhla ve školní družině první "Školička pro předškoláky". Děti se věnovaly ročnímu období "podzim". Budoucí  prvňáčci si vyzkoušeli  zapouštění barev při malbě listů, poznávání barev, počítání, skládání vlaštovek, pohybové hry a zazpívali si o tomto ročním období pěkné písničky. Těšíme se na příští setkání při další školičce. Tentokrát na téma "zima". Fotky si můžete prohlédnout zde.


Vánoční jarmarkJarmark2013
Opět je tady čas vánoční. I v naší škole jsme ho přivítali už tradičně přátelským a pohodovým setkáním rodičů, přátel školy, učitelského sboru a žáků současných i bývalých. Bylo to skutečné pohlazení na duši. Poděkování patří všem, kteří s láskou připravili bohatý a pestrý program, jenž nám připomněl české vánoční tradice a poskytl příjemné zastavení, naplněné i laskavým humorem, a možnost zamyšlení nad tím, co je pro náš život skutečně důležité a neopakovatelné – úsměv, spokojenost, radost, pěkný zážitek, přátelská setkání, obětavost.
Na vánočním jarmarku nechyběly samozřejmě půvabné dárečky vyrobené dětmi, dobré pochoutky a pití. Zúčastněným ještě jednou vřelé díky.

Fotky si můžete prohlédnout zde.


Přejeme Všem pěkné Vánoce a šťastný rok 2014.


Školní Mikuláš

Jako každoročně i letos žáci 9. tříd připravili pro své mladší spolužáky nevšední zážitky. Jaké - to si můžete prohlédnout zde.


Den jazyků

Dne 8.11. 2013 se u nás ve škole konal Den jazyků. Letošní ročník se nesl v duchu spolupráce naší školy s partnerskými školami ve Francii, Walesu a Turecku, v rámci projektu Commenius. Třídy vyšších ročníků dostaly za úkol naplánovat cestu napříč těmito zeměmi. Žáci byli velmi pilní a připravili si zajímavá vysoupení, která byla hodnocena odbornou porotou. Ta se skládala z řad našeho pedagogického sboru. Kantoři měli možnost nahlédnout do tajů Francie, Walesu a Turecka prostřednictvím úžasných posterů a kulis, ale také svých chuťových buněk. Nejedna třída si pro ně přichystala překvapení v podobě tradičního pokrmu té dané konkrétní země. Program Dne jazyků byl nabitý humornými scénkami, tanečky a zpěvem. Obrovský potlesk a standing ovation zažila naše žačka Andrea Horáková, která zazpívala píseň slavné francouzské šansonierky Édit Piaf. První místo získala třída 9.B za svou dobrodružnou cestu, kterou podnikli Mach a Šebestová se svým psem Jonatánem a utrženým sluchátkem. Fotky si můžete prohlédnout zde.


Návštěva na VŠB - Zlepši si techniku

S žáky z přírodovědného praktika jsme 17. 10. 2013 navštívili v Ostravě na VŠB den „Zlepši si techniku“. Pro všechny návštěvníky byly připraveny prezentace toho nejzajímavějšího, co univerzita nabízí. V průběhu celého odpoledne jsme si mohli prohlédnout prostory školy a i sami vyzkoušet některé experimenty pod dohledem odborných pracovníků i studentů. Efektní byly pokusy z optiky, ale většinu času jsme věnovali science show známého popularizátora vědy britského původu Michaela Londesborougha a jeho přítele Smokemana. O dým, kouř a zvukové efekty tu nebyla nouze. Někteří z nás se stali součástí programu a předváděli chemické reakce, za což si vysloužili trička. Domů jsme se vrátili večer, sice trochu unavení, ale plni nových zážitků. Více najdete zde.

Cyklisticko - fotografický kurz

V termínu 7. 10. - 11. 10. 2013 proběhl cyklisticko-fotografický kurz v malebné krajině Hrubého Jeseníku v Karlově pod Pradědem v penzionu Karlovka.

V průběhu kurzu měli žáci jedinečnou možnost se rozhodnout podle aktuálního stavu svých fyzických či psychických sil se připojit ke skupině cyklistů pod vedením Mgr. Romana Podzemného nebo uplatnit svůj umělecký potenciál ve skupině fotografů pod vedením Mgr. Kamila Quise.

Kurz proběhl hladce ke spokojenosti žáků i pedagogů. Počasí přálo, žáci byli aktivní a pracovali s nadšením.

Fotografie z kurzu naleznete zde.


Vítání prvňáčků 2013


13-14-as1Statutární město Opava přivítalo své prvňáčky v pondělí 9. 9. 2013 na Horním náměstí bohatou nabídkou dětských atrakcí, soutěží a her.

Druhá část tohoto slavnostního dopoledne proběhla v loutkovém divadle, kde děti přivítal opavský primátor a popřál jim hodně úspěchů a radosti ve škole. Děti shlédly nádherné představení Cesta kolem světa. Kromě pěkných zážitků si děti odnesly i malý dárek, který jim věnovalo město. Fotky si můžete prohlédnout zde.

GDPR

Ochrana osobních údajů